Zdjęcie: Pixabay

Rzeszowscy policjanci zatrzymali 33-latka i jego znajomą, którzy przywłaszczyli znaleziony portfel z dokumentami i kartą bankomatową. 

We wtorek (20 lutego) do rzeszowskiej komendy zgłosił się 18-latek. Opowiedział, że ktoś przywłaszczył jego kartę bankomatową i zapłacił nią za zakupy. Jeszcze w trakcie przyjmowania zawiadomienia o przywłaszczeniu portfela, 18-latek otrzymał kolejne powiadomienia o próbie wykorzystania karty. Na szczęście, w porę ją zablokował.

Policjant wydziału dochodzeniowego-śledczego komendy miejskiej ustalił, gdzie doszło do podejrzanej transakcji. Podejrzewanego o to mężczyznę kryminalni z Baranówki zatrzymali w rejonie dworca autobusowego, tuż po tym, jak kartą usiłował zapłacić za bilet. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. W tym czasie funkcjonariusze ustalali tożsamość drugiej osoby, która dzień wcześniej razem z 33-latkiem, w jednym z rzeszowskich lokali, przywłaszczyła portfel z kartą. 36-letnią mieszkankę Rzeszowa policjanci zatrzymali w środę, 21 lutego.

Kobieta usłyszała zarzut przywłaszczenia cudzej karty oraz ukrycia dokumentu tożsamości. Taki sam zarzut usłyszał 33-latek. Dodatkowo, policjanci oskarżyli go o włamanie do systemu bankowego i dokonanie nieautoryzowanej płatności na 89 złotych oraz o usiłowanie dokonania czterech kolejnych na ponad 280 złotych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama