Zdjęcie: Pixabay
Reklama
Gdzie kończy się granica klauzuli sumienia? Jakie prawa przysługują pacjentom? Odpowiedź na te pytania uzyskacie podczas spotkania „Znamy swoje prawa i nie zawahamy się ich użyć!”, które 14 wrześniu odbędzie się w Rzeszowie. 

 
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny prowadzi cykl spotkań w różnych miastach Polski dotyczących praw pacjentki. Na mapie Federacji znalazł się także Rzeszów. W naszym mieście spotkanie pt. „Znamy swoje prawa i nie zawahamy się ich użyć!” odbędzie się 14 września o godz. 11:00 w budynku przy ul. Ks. Jałowego 31.
 
Podczas spotkania, które poprowadzi Liliana Religa, zajmująca się od 28 lat w Federacji monitorowaniem stanu zdrowia i praw reprodukcyjnych, będzie można dowiedzieć się, jakie prawa przysługują pacjentowi i co można zrobić, gdy lekarz zachowa się nieetycznie.  
 
Liliana Religa opowie także o prawach i zdrowiu, praktycznych sposobach egzekwowania praw pacjenta oraz prawach osób małoletnich. Opowie ona również o trybie postępowania w przypadku naruszenia praw i utrudnień w dostępie do świadczeń z zakresu zdrowia reprodukcyjnego (antykoncepcja, badania prenatalne, terminacja ciąży) oraz o granicach klauzuli sumienia i działaniach wobec nadużyć. 
 
Spotkanie potrwa trzy godziny (do 14:00). Wstęp bezpłatny. 
 
(jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
 
Reklama