Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Dlaczego warto karmić piersią? Jakie są korzyści z karmienia piersią? Jak długo karmić piersią i jak łagodnie je zakończyć? – na te i wiele innych pytań w najbliższy weekend w Rzeszowie odpowie rodzicom Agata Aleksandrowicz, autorka jednego z najbardziej popularnych blogów w Polsce – Hafija.pl. 

Warsztaty „Mleko Mamy ma Moc – dlaczego warto karmić piersią?” finansowane są z funduszy Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 i odbędą się bezpłatnie w ośmiu miastach w Polsce, w tym w Rzeszowie.

Agata Aleksandrowicz, dyplomowana Promotorka Karmienia Piersią, autorka największego bloga dotyczącego karmienia piersią w Polsce – www.hafija.pl, opowie uczestnikom m.in. o korzyściach zdrowotnych dla mamy i dziecka, żywieniu oraz leczeniu podczas okresu laktacji, o karmieniu piersią po 1. roku życia, a także poruszy temat łagodnego odstawienia dziecka od piersi.

– Zapraszamy kobiety i mężczyzn, kobiety w ciąży oraz mamy karmiące oraz rodziców, którzy w przyszłości planują mieć kolejne potomstwo. Na spotkanie oczywiście można zabrać ze sobą swoje pociechy – zachęcają organizatorzy.

Warsztaty odbędą się w Rzeszowie w najbliższą sobotę i niedzielę w Domu Osiedlowym „Włącznik” – ul. Iwonicka 40 (os. Projektant). W godzinach: sobota I grupa 14:00 – 16:30, II grupa 17:00 – 19.30, niedziela I grupa – 10.30 -13:00, II grupa -13.30 – 16:00.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy wysłać maila na warsztatynpz@gmail.com podając w tytule maila miasto, a w treści ilość osób oraz imię i nazwisko. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. Chyba nie wiesz jak to jest zostać osamotnionemu w sprawie dla ciebie ważnej. Doświadczyłas baby blusa po porodzie i usłyszałas od najbluzszych „A weź nie przesadzaj…”? Byłaś o krok
  od depresji? A przy tym napierdzielaly cie cycki ze chcialas chodzić po suficie?
  Doświadczyłas chociaż części tego co opisałam? Nie znalazłam rady i wsparcia u najbliższych więc poszukłam gdzie indziej. Jestem osobą która potrzebuje wsparcia, dobrego słowa i potwierdzenia że robie dobrze bo czułam ze to jest najlepsze dla mojego dziecka. Raczej ludzie nex empatii tego nie zrozumieją…..

 2. Twoja wypowiedź świadczy tylko o tym że promocja karmienia piersią jest potrzebna. Współczuć mi nie musisz teraz jest to piękny czas w moim życiu. Możesz mi jedynie zazdrościć.

 3. Ty nie potrzebowałaś wsparcia a ja tak. Nie dostalam go od najbliższych w kwestii KP to musiałam znaleźć go gdzie indziej. Znalazłam blog Hafija gdzie znalazłam porady i wsparcie. Nikt nie każe ci go czytać ani uwielbiać P. Agaty. A wyzywanie ludzi od mało inteligentnych bo szukają pomocy nawet w internecie jest słabe i świadczy tylko o tobie. Bez odbioru

 4. Karmiłam dwoje dzieci, każde ponad rok, znam ból popękanych, krwawiących, brodawek, piersi twardych jak kamień, które trzeba było często masować na początku ,noce z chorym dzieckiem przy piersi itp itd, ale blogerki, ani internetu nie potrzebowałam. Jak ja dałam radę i miliony kobiet, które blogerek u boku nie miały, kurcze?! Hmm…

 5. Nie wiem czy karmilas piersią ale po tym jak się wymądrzasz to sądzę ze raczej nie. Gdybys karmila to wiedzailabys jakie problemy są na pocztku drogi mlecznej. Ja miałam zapalenie, piersi twarde jak kamienie, krwiawiace sutki, baby blusa i dziecko ktore chce ssać co godzinę przez całą dobe. Nie mialam wsparcia od matki ani teściowej bo one podały butelkę swoim dzieciom i nic na temat KP nie wiedziały. Położna też mnie olała twierdząc ze mozna dać butle. Mąż- facet – raczej pojecia nie mial. Chciałam karmić. Trafiłam na blog Hafiji gdzie dostalam mnóstwo praktycznych porad i wsparcie psychiczne, które jest niocenione. I dzięki Niej i swojemu samozaparciu karmie juz 13 miesiąc. Nie wiem może jestem mało inteligentna – spoko, ale tobie nie życzę chociaż części tego co ja przeszłam na początku. Zazdroszczę tym Matkom karmiący które poprostu przystawiają i karmią, ja tak nie miałam. Pani Agata nawet mnie nie znając pomogla mi niesamowicie. Pozdrawiam,
  Małointeligentna

 6. Nasze babki wiedziały…. teraz kobiety potrzebują blogerki, a to jest oznaką tego, że są mniej inteligentne, nie potrafią myśleć logicznie, samodzielnie, itp itd..

 7. Nasze babki jeszcze wiedziały, ale nasze mamy już nie koniecznie. No bo po co się męczyć jak można podać butle i krowie mleko. Wszechobecna reklama butelek, mleka modyfikowanego robi swoje. A niech matka spróbuje nakarmić swoje dziecko piersią publicznie! „No jak to?!! Nie wolno, przecież piersi są zarezerwowane dla facetów a dzieciak niech z butli pije! Idź z tymi cyckami stąd i w domu dziecko karm.” Niestety w obecnych czasach promocja karmienia piersią jest potrzebna, nawet nie wiesz jak bardzo.

 8. Weźcie zmieńcie ten tytuł bo wcale nie zachęca do przeczytania artykułu. Gdyby nie zdjęcie i gdybym nie znała Hafiji z bloga to nie przecztałabym tego. Nie lepiej: „Promocja karmienia piersią- znana blogerka poprowadzi bezpłatne warsztaty.” Od razu wiadomo o co chodzi i więcej zaibtetesowanych osób przeczyta i sie zapisze

Comments are closed.