Na przełomie marca i kwietnia ukaże się wspólna płyta rzeszowskiego rapera Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Gościnnie wystąpili na niej znani polscy raperzy: Lilu i Ten Typ Mes.

[Not a valid template]

 

Piosenki do albumu „Będzie Dobrze” zostały nagrane w grudniu 2014 r. w Preisner Studio w Niepołomicach. Płyta ukaże się na przełomie marca i kwietnia nakładem Domu Wydawniczego For Tune. To wiodące w Polsce wydawnictwo zajmujące się szeroko pojętą promocją muzyki improwizowanej.

„Będzie Dobrze” to pierwsza płyta w katalogu For Tune zawierająca w sobie elementy hip hopu.

Bartek Skubisz, czyli Eskaubei, jeszcze przed nagraniem albumu, zapowiadał, że pojawią się na niej gościnnie cenieni raperzy, wokalistki i DJ-e. I słowa dotrzymał. Wokalnie na płycie udzieliła się łódzka raperka i wokalistka Lilu, a także warszawskiej raper Ten Typ Mes, współzałożyciel wytwórni Alkopoligamia. Ten Typ Mes jest autorem jednego z najlepiej przyjętych albumów w ub. r.

Duży udział w powstaniu albumu ma Mr Krime, legenda polskiego turntableism-u, dj, producent i muzyk, który okrasił scratchami i cutami aż 7 z 11. utworów na płycie.

Zestaw gości na płycie dopełnia Robert Cichy, wszechstronny gitarzysta znany ze współpracy z Urszulą Dudziak, Anią Dąbrowską, Marceliną, Michałem Urbaniakiem, czy Grubsonem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet to projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce i muzykę świetnego trębacza znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack.

Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i kompozycji łączących światy jazzu i hip hopu z dużą ilością instrumentalnych improwizacji.

Płytę udało się nagrać w dużej mierze dzięki internautom i rzeszowskiej Plazy, którzy wsparli projekt umieszczony na platformie crowdfoundingowej Polakpotrafi.pl.

Przed premierą albumu muzycy zaplanowali opublikowanie teasera ze studia oraz pierwszego singla.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama