Reklama

Przetarg na wykonawcę kolejnego fragmentu ścieżek rowerowych na Wisłokiem w Rzeszowie rozstrzygnięty. Inwestycję wykona firma Strabag.

Tym razem chodziło o fragment ścieżki rowerowej (a dokładnie ciągu pieszo-rowerowego) od zapory w kierunku Lisiej Góry. Do przetargu stanęło 6 firm.

W ostatecznej rozgrywce, bezkonkurencyjna okazała się firma Strabag z Pruszkowa. Za swoją ofertę zgarnęła niemal komplet punktów – 99 na 100 możliwych do zdobycia. Cena, za jaką Strabag zbuduje nowy fragment ścieżki rowerowej, to nieco ponad 493 tys. zł.

Tym samym miasto ponownie zaoszczędzi nieco pieniędzy. Pierwotnie na budowę tego fragmentu ścieżki rowerowej, urząd zapisał w tegorocznym budżecie 300 tys. zł. Na lutowej sesji rady miasta radni postanowili tę kwotę podwoić. Dzięki temu od razu ma powstać dłuższy, bo 600-metrowy odcinek ścieżki.

Już wcześniej Aleksandra Wąsowicz-Duch, szefowa Zarządu Zieleni Miejskiej, informowała, że z nowego fragmentu ścieżki rowerzyści powinni skorzystać jeszcze na tych wakacjach. I tak chyba rzeczywiście się stanie.

– Planowane zakończenie inwestycji to 15 lipca – powiedziała Wąsowicz-Duch.

To zresztą nie koniec dobrych wieści dla rzeszowskich rowerzystów. Na kwietniowej sesji rady miasta pojawić się ma uchwała o przekazaniu na budowę dalszych ścieżek rowerowych, kolejnego miliona zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: