Zdjęcie: Port Lotniczy w Jasionce
Reklama

Lotnisko w Jasionce co miesiąc bije rekordy. W maju obsłużyło ponad 96 tysięcy pasażerów, co jest wynikiem o 19 procent lepszym od dotychczas najlepszego piątego miesiąca w historii.

W maju najwięcej osób (30 tys.) wsiadło do samolotów Ryanaira, następnie w czartery odlatujące do Turcji, Egiptu i Grecji. LOT-em poleciało 19,5 tys. pasażerów, Lufthansą – prawie 8 tys., a Wizzairem – 3,7 tys.

Najchętniej wybierane kierunki regularne to: Warszawa, Londyn, Monachium i Rzym, a w czarterach – Antalia, Sharm el-Sheikh, Heraklion i Hurghada.

– To fantastyczny prognostyk na dalszą część sezonu urlopowego, gdy dojdą oczekiwane czartery na Majorkę oraz do Tunezji czy Czarnogóry mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Oprócz lotów czarterowych, sprawdzają się też „letnie” kierunki regularne, jak Alicante czy Zadar, a Lufthansa – po uruchomieniu drugiego połączenia dziennie do Monachium – notuje świetne wyniki w Jasionce – zwraca uwagę Hamryszczak. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od początku 2024 roku z podrzeszowskiego portu skorzystało już ponad 366 tys. osób.

Kolejne rekordowe wyniki cieszą. Szczególnie w ostatnim okresie, kiedy lotnisko musi łączyć codzienne zadania z obszaru obsługi pasażerów z ogromnym ruchem towarowym, generowanym przez wojnę w Ukrainiedodaje Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki

W czerwcu ruszyły już kolejne loty z Jasionki, m.in. do Gdańska, Tirany (Albania), Burgas (Bułgaria), Podgoricy (Czarnogóra), a lada dzień na Majorkę (Hiszpania), która jest trzecią tegoroczną nowością.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama