Zobacz, jak będzie wyglądało Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [WIZUALIZACJE]

0

Podgrzewana murawa – to nowość, w którą zostanie wyposażone Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Ma ono powstać do 2023 roku w miejscu starego stadionu przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie.

 

W czwartek na swojej stronie na Facebooku Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa, opublikował najnowsze wizualizacje Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie przy ul. Wyspiańskiego. 

„Pracownia projektowa ZK Architekci upubliczniła gotowy projekt, który został zaopiniowany przez miasto Rzeszów i prezesa Aleksandra Bentkowskiego” – napisał Stanisław Sienko.

Wiceprezydent zdradził także jeden z nowych szczegółów inwestycji. Chodzi o podgrzewaną murawę stadionu. „Tego nie było we wcześniej w ustalonym zakresie prac” – podkreślił Sienko.

Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta wyjaśnia, że przedstawione wizualizacje to jeden z etapów prac projektowych Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. – W całości projekt ma być gotowy w październiku. Prace budowlane planujemy rozpocząć w 2021 roku, tak aby PCLA ukończyć do 2023 roku – wyjaśnia Siwak-Krzywonos. 

Szacowany koszt inwestycji to 32 mln zł. Połowę pieniędzy ma wyłożyć Ministerstwo Sportu, a po 8 mln zł Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Rzeszowa. – Sposób finansowania inwestycji się nie zmienił – zapewnia Siwak-Krzywonos. 

Zakres planowanych prac obejmuje: przebudowę trybun stadionu (nowe mają pomieścić 9500 widzów), budowę hali biegowej z 400-metrową bieżnią, torem do skoku w dal i trójskoku, rzutnią do pchnięcia kulą, skocznią do skoku wzwyż oraz torem łuczniczym. 

W ramach projektu powstaną też m.in. siłownia, gabinet fizjoterapii z hydromasażem, szatnie, pomieszczenia dla sędziów czy pomieszczenia do kontroli antydopingowej. W planach jest też budowa parkingu na 400 miejsc. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama