Reklama

Podkarpacka Zachęta Sztuk Pięknych zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Barbary Hubert i Marka Haby. To już 100. wystawa w ramach „Firmowych Spotkań ze Sztuką”, które cyklicznie odbywają się w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

– Nasze wystawy mają na celu propagowanie szeroko rozumianej sztuki. W ramach Firmowych Spotkań ze Sztuką prezentowaliśmy wcześniej prace malarzy, grafików, rzeźbiarzy oraz fotografików. Nie zabrakło także artystów ceramiki i szkła – mówi Jacek Krzysztof Nowak, prezes Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

– Na jubileuszową, 100. wystawę przygotowaliśmy prace dwojga młodych artystów z Rzeszowa – Barbary Hubert i Marka Haby.

41-letnia Barbara Hubert jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Pierwsze trzy lata spędziła w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego, a następnie w pracowni prof. Leszka Misiaka, gdzie w 1999 r. uzyskała dyplom. Mieszka i pracuje twórczo w Rzeszowie. Jest nauczycielem malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

32-letni Marek Haba w latach 2003–2008 studiował na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2008 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Gustawa Wiktora oraz w pracowni rysunku prof. Marleny Makiel – Hędrzak i prof. Stanisława Góreckiego.

W 2015 r. Haba zdobył Nagrodę Prezydenta Miasta Przemyśla w Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt”. Na co dzień jest pracownikiem Wydziału Sztuki UR.

Otwarcie wystawy odbędzie się w środę (21 października) o godz. 18:00 w Galerii ICN Polfa Rzeszów przy ul. Przemysłowej 2.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama