Reklama

„Wiser” to nowy teledysk rzeszowsko-przemyskiego duetu muzycznego Kuby Prachowskiego i Sabiny Kurek-Delikat. Premiera teledysku odbyła się kilka dni temu.

Kuba & Sabina to duet, który rozpoczął współpracę rok temu. Przypadkowe spotkanie wokalistów biorących udział w III Rzeszowskim Święcie Wokalnym w październiku 2013 r. okazało się wstępem do nowej przyjaźni.

Ta zaowocowała natychmiastowym porozumieniem muzycznym. Efektem było nagranie autorskiego kawałka „What’s wrong”, który na światło dzienne wyszedł 25 marca br. Kompozycja ukazała się na jednej z najbardziej znanych serii w Polsce – kompilacji Chillout p.m. wydawnictwa muzycznego My Music.

Obecnie Kuba i Sabina biorą udział w muzycznym show „Mam Talent”. Są jednymi z 40 półfinalistów, którzy wystąpią przed publicznością na żywo 29 listopada.

24 października odbyła się premiera najnowszego teledysku Kuby i Sabiny do nowej kompozycji „Wiser”. Zdjęcia były realizowane w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Za pomysł, reżyserię i produkcję teledysku odpowiedzialny jest Adrian Kilar.

Kuba & Sabina

Kuba Prachowski ma 34 lata, z zawodu jest nauczycielem angielskiego, mieszka w Przemyślu, Jest żonaty, ma dwie córki w wieku 3 i 5 lat. Sabina ma 32 lata, z wykształcenia jest magistrem dziennikarstwa i komunikacji społecznej, aktualnie jest managerem projektu unijnego. Mieszka w Rzeszowie. Jest mężatką, ma 5-letnią córkę.

Kuba i Sabina poznali się w ubiegłym roku podczas III edycji festiwalu Rzeszowskie Święto Wokalne. Są przyjaciółmi, pracują nad autorskimi kompozycjami. Doskonale czują się  w subtelnych, popowych klimatach, których charakterystyczną cechą jest dominujące, akustyczne brzmienie gitary oraz melodie śpiewane przez nich w harmonii.

Poza współpracą z Sabiną, Kuba jest również wokalistą, muzykiem oraz autorem piosenek zespołu Eden Express, z którym związany jest od 7 lat. Sabina śpiewa od lat, jednak dopiero od dwóch lat szkoli swój głos pod okiem Magdaleny Skubisz ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej Pro Musica.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.