Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Na trzy miesiące trafił za kratki 38-letni Dariusz B., żołnierz 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy. Przed sądem odpowiada ze znęcanie się nad swoją żoną i dziećmi.

Starszy szeregowy Dariusz B. 5 listopada br. złamał prokuratorski zakaz zbliżania się do swojej żony. Tamtego dnia przed południem przyjechał do niej do mieszkania przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. 

– Był agresywny, żonę szarpał za włosy – mówi nam Wojciech Przybyło, szef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, której dział wojskowy prowadził najpierw śledztwo o znęcanie się przez Dariusza B. nad żoną i dziećmi, a teraz będzie miał kolejną sprawę. 

Kobieta wezwała Żandarmerię Wojskową. Gdy jej funkcjonariusze pojawili się w mieszkaniu, Dariusz B. zaczął być agresywny wobec nich, zaczął się z nimi szarpać. – Wyciągnął sporej długości nóż i zaczął nim wymachiwać przed jednym z funkcjonariuszy Żandarmerii – mówi prokurator Przybyło. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ostatecznie udało się wyrwać nóż Dariuszowi B., po czym wojskowi go zatrzymali. W rzeszowskiej prokuraturze 38-latkowi przedstawiono zarzuty napaści, stosowania gróźb karalnych i znieważenia innego żołnierza w trakcie czynności służbowych.

Na wniosek prokuratora, Wojskowy Sąd Garnizonowy w Lublinie aresztował Dariusza B. na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Proces żołnierza o znęcanie się nad rodziną toczy się w Sądzie Rejonowym w Przemyślu. Nie został jeszcze zakończony.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama