Zdjęcie: Stowarzyszenie "Zupełne dobro"
Reklama

Pracownicy rzeszowskiej spółki PGE Obrót wsparli ideę jadłodzielni. Przekazali żywność, która została im po świętach. Pomogli bezdomnym i potrzebującym z regionu. 

Rzeszowska jadłodzielnia znajduje się przy ulicy Szopena 59 (dawny pub „Kultura”). Od sierpnia 2017 roku prowadzą ją działacze stowarzyszenia „Zupełne dobre”. W jadłodzielni znajduje się specjalna lodówka, do której można przynieść żywność. Tak w ostatnich dniach zrobili m.in. pracownicy PGE Obrót, którzy dostarczyli nadwyżkę świątecznego jedzenia.

Pomysł podzielenia się jedzeniem z potrzebującymi w tej formie pojawił się w naszej firmie po raz pierwszy, jako inicjatywa jednego z pracowników. Chcemy promować jadłodzielnię. Pomagamy potrzebującym, walczymy z marnotrawieniem jedzenia, a także aktywizujemy pracowników w szlachetnym celu – mówi Mariusz Majewski, rzecznik PGE Obrót.

Co można przynieść do jadłodzielni? Jedzenie powinno nadawać się do spożycia, być szczelnie zapakowane i opisane (co to jest i kiedy zostało zrobione). Nie wolno przekazywać surowego mięsa, surowych jajek i alkoholu.

Stowarzyszenie „Zupełne dobro”, które od dwóch lat pomaga bezdomnym, zachęca do dzielenia się jedzeniem nie tylko po świętach, ale również przez cały rok.

W Polsce pierwsza jadłodzielnia powstała w maju 2016 r. w Warszawie, kilka miesięcy później pojawiły się one w Toruniu, Krakowie i Wrocławiu. Od tego czasu publiczne lodówki dla potrzebujących lokowane są w kolejnych miejscowościach w Polsce, także w Rzeszowie. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama