Zdjęcie: Piotr Spigiel

Przyjmij dzieci i młodzież, młodych artystów, którzy przyjadą do Rzeszowa z Hong Kongu, Indii i Ukrainy. Polski projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids odbywa się już po raz 10. 16 kwietnia spotkanie informacyjne dla rzeszowian.

Dzieci przyjeżdżające do Polski w ramach Brave Kids przez dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin. W tym czasie biorą udział w warsztatach artystycznych, wspólnie przygotowując spektakle. Unikatowe, bo łączące kultury i tradycje nieraz odległe od siebie o tysiące kilometrów.

Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids, mówi, że dzieci są niesamowicie otwarte, spontaniczne, szybko nawiązują dobre relacje, a różnice kulturowe traktują jak skarbnicę inspiracji.

– Widać to w trakcie ich występów scenicznych, w czasie warsztatów, ale też w zwykłych sytuacjach na co dzień. Wcześniej sama gościłam dzieci i przekonałam się, że to najpiękniejsza część projektu. Dlatego tym mocniej zachęcam wszystkich do zaproszenia Brave Kids do siebie – mówi Iwona Frydryszak.

W tym roku odbywa się już 10. edycja Brave Kids,w stolicy Podkarpacia po raz drugi. Jakie wrażenia i wspomnienia pozostały po ubiegłorocznej edycji? Rodzina rzeszowianina Andrzeja Sroki gościła dwie dziewczyny ze Słowacji, Bożenę i Sandrę.

– Staraliśmy się z całych sił, aby stworzyć im drugi dom. Z każdym kolejnym dniem obserwowaliśmy jak pracują, uczą się, wymieniają doświadczenia z kolegami i koleżankami z innych krajów. Finalne przedstawienie na rzeszowskim Rynku obserwowaliśmy z dumą i radością – mówi Andrzej Sroka.

Niepowtarzalna atmosfera

W ramach tegorocznej edycji poznamy grupy tancerek z Doliny Dehradun w północnych Indiach, a także artystów teatralnych ze wschodniej Ukrainy (z rejonu Donbasu) oraz Hong Kongu. Dzieci przyjadą do Rzeszowa 15 czerwca. Spotkanie informacyjne dla rodzin, które chciałyby je gościć, odbędzie się we wtorek 16 kwietnia o godz. 17:30 w Szkole Języka Angielskiego Early Stage przy ul. Św. Rocha 4A.

– To najlepsza okazja, żeby dowiedzieć się więcej o grupach przyjeżdżających do Rzeszowa i poznać wszystkie szczegóły projektu. Jestem przekonana, że tegoroczna edycja Brave Kids będzie jeszcze barwniejsza niż ubiegłoroczna, ale najważniejsza jest niepowtarzalna atmosfera, którą rodziny goszczące współtworzą z dziećmi z całego świata – mówi Justyna Warecka, koordynatorka projektu w Rzeszowie.

Informacje dotyczące rekrutacji rodzin są dostępne również na stronie www.bravekids.eu. Można tam również znaleźć kontakt do organizatorów w Rzeszowie.

Organizatorem Brave Kids w Rzeszowie jest Stowarzyszenie W Krainie Źródeł, a partnerami Estrada Rzeszowska i Festiwal Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury oraz szkoła języka angielskiego dla dzieci Early Stage.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama