Zdjęcie: Materiały prasowe

Drzemie w Tobie siła, moc i energia? Chcesz kąpiel błotną w spa zamienić na prawdziwe bagno, siniaki i niesamowite przeżycia? W Rzeszowie rusza oficjalna grupa treningowa, która przygotuje Cię do biegu Spartan Race.

Co może spowodować, że człowiek chce przeczołgać się po błocie, biec z ciężarami na plecach, że chce pokonywać przeszkody, wspinać się po linach i obić jak jabłko spadające z najwyższej gałęzi drzewa? Chęć przeżycia niesamowitej przygody, pokonanie własnych słabości, przekonanie się o własnej wartości?

Niezależnie od rodzaju motywacji w Polsce przybywa entuzjastów ekstremalno-sportowej mody na  biegi Spartan Race. Ten trend do naszego kraju przywędrował ze Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest dostarczenie mocnych wrażeń zarówno widzom, jaki i uczestniczącym w nim sportowcom.

Rozrywka polega na tym, aby pokonać tor przeszkód o długościach: 3+ mil (Sprint), 8+ mil (Super) i 12+ mil (Beast), które pokryte są błotem, wodą i przeszkodami terenowymi. To wyzwanie dla sportowców o różnym poziomie wytrenowania, którzy znajdą przyjemność w uczestnictwie w Spartan Race i poczują spełnienie dobiegając do linii mety.

– Spartan Race jest prawdziwą przygodą, którą może i powinien przeżyć każdy, dlatego stworzyliśmy w Rzeszowie oficjalną i jedyną grupę treningową, która przygotuje uczestników do tego ekstremalnego biegu – tłumaczy nam Mateusz Januś, założyciel rzeszowskiej grupy.

Celem takich grupowych zajęć będą bezpłatne treningi biegowo – sprawnościowe, które pomogą każdemu przygotować się do wzięcia udziału w zawodach oraz poprawią kondycje i sprawność przyszłego uczestnika Spartan Race.

Treningi odbywać się będą na bulwarach (m.in. park do streetworkout’u) i Lisiej Górze. W programie przewidziane są przede wszystkim biegi (dystansowe, interwały, podbiegi), pokonywanie przeszkód imitujących te, spotykane podczas Spartan Race, ćwiczenia ogólnorozwojowe, elementy cross training, street workout i streching.

Pierwszy trening rzeszowskiej grupy Spartan Race odbędzie się w najbliższy piątek (2 września) o godz. 18:00 przy scenie na bulwarach.

– Nawet jeśli nie próbowałeś biegów przełajowych, biegów w błocie, biegów z przeszkodami lub rajdów przygodowych, nastała najwyższa pora, aby spróbować się w Spartan Race – uważają organizatorzy.

Rzeszowskiej grupie patronuje Rzeszów News.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama