Zdjęcie: Materiały prasowe WSPiA

„Każdy może być Sherlockiem, czyli pierwszy Kryminalistyczny Escape Room” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. To propozycja ciekawego, atrakcyjnego i praktycznego sposobu nauki przygotowana przez Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii w WSPiA. Zabawa rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (16 stycznia).

Celem gry jest ciekawa prezentacja zagadnień związanych z Kryminalistyką i Kryminologią. Podczas zabawy studenci będą mogli w praktyce wykorzystać i zweryfikować wiedzę zdobytą podczas studiów.

W pierwszym Kryminalistycznym Escape Room w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej uczestniczyć będą drużyny złożone ze studentów uczelni. Scenariusz gry przygotowują studenci z Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii w WSPiA: Magdalena Trzaska, Izabela Łyszczarz, Piotr Mantel oraz Maciej Piotrowski.

Jak tłumaczy Magdalena Trzaska, cała zabawa rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10:00 w patio WSPiA. – Tam studenci otrzymają pierwszą wskazówkę, która doprowadzi ich do kolejnych służących rozwiązaniu zagadki. Muszą jednak pamiętać, że wszystko, co znajdą po drodze może im pomóc. Zagadki, które będą do rozwiązania, nie są ani oczywiste, ani proste, a czasami mogą nawet zmylić uczestników – tłumaczy Magdalena Trzaska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Piotr Mentel z Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii dodaje, że jeżeli studenckie drużyny odpowiednio zinterpretują wszystkie podpowiedzi, to korytarzami WSPiA poprzez restaurację i dzięki pomocy uroczej kobiety dotrą do miejsca zbrodni.

– Tu czeka ich duże zaskoczenie, gdyż zamiast stać się bohaterami, którzy rozwiązali zagadkę, zostaną „przyłapani na gorącym uczynku”. Zamknięci w pokoju będą musieli udowodnić, że to nie oni zabili. I tu właśnie zaczynie się Escape Room. Studenci na podstawie kolejnych podpowiedzi będą musieli znaleźć winnego. Dopiero wtedy będą mogli opuścić zagadkowy pokój – zdradza Piotr Mantel.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama