Zdjęcie: Materiały prasowe

Chcesz w tym roku oryginalnie spędzić Dzień Kobiet? Przyjdź do Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie i zrób sobie sama oryginalny kapelusz z Martą Kwolek. Koniecznie zabierz ze sobą też koleżanki!

Z czego słyną Brytyjki? Z pięknych nakryć głowy. Jak się okazuje, Polki, a konkretnie rzeszowianki, nie chcą być gorsze i też chcą mieć oryginalny kapelusz.

Okazję do stworzenia czegoś pięknego i oryginalnego będą miały już w niedzielę, 8 marca, w Teatrze im. W. Siemaszkowej. O 14:40 rozpoczną się warsztaty uwalniania fantazji, gdzie w stare nakrycia głowy będzie można tchnąć nowe życie.

– Gwarantujemy twórczo spędzony czas w pięknych wnętrzach naszego teatru w przyjaznej atmosferze, a także kawę i ciasto, no i oczywiście niepowtarzalny kapelusz hand made – mówi Monika Midura, sekretarz literacka „Siemaszki”.

Warsztaty poprowadzi autorka prac, wizażystka, stylistka z dyplomem mistrzowskim, certyfikowana kolorystka, Marta Kwolek. Ta kobieta to nie tylko fachowiec, ale dowód, że można swoje pasje zamienić w pracę. Kwolek, nim została wizażystką, była… urzędnikiem. 

Spotkanie rozpocznie się od obejrzenia fotografii i kilku olśniewających nakryć głowy. Autorka opowie o inspiracjach, sposobach pozyskiwania materiałów do ponownego przetworzenia, które pochodzą głównie z recyclingu, a także o zasadach łączenia kolorów.

Twórcze prace i uwolnienie kreatywności uczestniczek poprzedzi krótki wstęp na temat analizy kolorystycznej, podstawowych typów urody, personalizacji kolorystycznej, jako podstawy sukcesu w stylizacji ubioru.

Na warsztaty należy zabrać ze sobą: nieużywane nakrycie głowy, broszki, sznury korali, pereł, ozdobne guziki, kamienie, taśmy, różnorodne koronki, hafty, aplikacje, cekiny,  ścinki ciekawych tkanin, tiul, szyfon itp.

Po dwugodzinnych warsztatach będzie można sobie zrobić wspólne zdjęcie oraz obejrzeć wystawę „##BEAUTY”, która powstała z połączenia dwóch pasji – do fotografii Mariusza Barana i do wizażu Marty Kwolek.

Bilety na wydarzenie w cenie 50 zł w kasach teatru i na www.teatr-rzeszow.pl. Dodatkowo, uczestniczki warsztatu mogą kupić bilet na spektakl „Kolacja dla głupca”, który zostanie zaprezentowany w Dzień Kobiet na Dużej Scenie o 17:00 w promocyjnej cenie 30 zł.

(jg)

Zdjęcie: Materiały prasowe

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama