Zdjęcie: Materiały prasowe

„Jak cię widzą, tak cię piszą” – głosi staropolskie porzekadło. I prawdę ono powiada. To wygląd zewnętrzny jest tym, na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Schludny strój, czyste dłonie i zadbane włosy to minimum, o które powinniśmy zadbać, wychodząc z domu.

O dłonie i strój zadbamy bez problemu. Umycie rąk i obcięcie paznokci nie zajmuje wiele czasu. Wyczyszczenie butów to najczęściej kilka ruchów szczotką. Jednak z włosami sprawa nie jest taka prosta. Ich umycie i wysuszenie to w najlepszym przypadku kwadrans. Niestety, osoby mające długie włosy muszą na ich umycie, wysuszenie i ułożenie poświęcić znacznie więcej cennych minut. Sytuacja wydaje się patowa. Z jednej strony nie przystoi wychodzić z domu z nieestetyczną fryzurą, z drugiej – co zrobić, gdy na mycie i suszenie włosów nie ma czasu? Ratunkiem mogą być wszelkiego rodzaju suche szampony lub puder do włosów. Ten ostatni zasługuje na uwagę ze względu na wielorakie zastosowanie. Tradycyjny puder służy do matowienia i wyrównywania kolorytu cery.

Puder fryzjerski ma podobne zastosowanie. Matowe włosy podświadomie utożsamiane są z czystymi. Ta cecha pudru fryzjerskiego przydaje się zwłaszcza przy krótkich włosach, które łatwo się przetłuszczają. Osoby z długimi włosami także powinny mieć w swojej kosmetyczce puder fryzjerski. Jego zalety nie kończą się na umiejętności matowienia włosów. Przydatny bywa także wtedy, gdy nasze włosy nie pozwalają się ujarzmić. Dzięki pudrowi możemy w kilka chwil ułożyć warkocze, kok, czy inną skomplikowaną fryzurę. Sekret brzmi w tym, by wiedzieć, jak używać pudru do włosów. Trzeba pamiętać, że nie pokrywamy nim równo całej fryzury, ale aplikujemy tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Najczęściej stosuje się go u nasady włosów, przy samej skórze, by lekko je unieść i nadać im wizualnej objętości, oraz na końcówkach. Przy dłuższych i skłonnych do puszenia się włosach, można użyć pudru na całej ich długości.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Najmniej problemów z ułożeniem fryzury sprawiają włosy dobrze ostrzyżone, dlatego warto regularnie odwiedzać salon fryzjerski. Specjalista od strzyżenia i czesania włosów będzie umiał doradzić fryzurę dobrze dobraną do twarzy i sylwetki. Będzie też umiał powiedzieć, jak częstego mycia wymagają włosy, czy potrzebują odżywki i jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów sprawdzą się najlepiej. Pokaże też jak najlepiej suszyć i układać włosy, by nie zniszczyć ich struktury. Zaopatrzeni w podstawową wiedzę bez trudu zadbamy w domu o efektowne, proste i trwałe ułożenie włosów. Wbrew pozorom nawet skomplikowanie wyglądający kok nie musi być trudny w wykonaniu, pod warunkiem, że wiemy, jak się do tego zabrać.

Panowie także nie powinni unikać salonów fryzjerskich. Co prawda ich w większości nie dotyczy długotrwałe układanie włosów, ale nie oszukujmy się – źle ostrzyżone lub długo niestrzyżone włosy nie wyglądają na męskiej głowie dobrze. Ponieważ panowie nie potrzebują makijażu, na ogół obcy im jest też manicure, to właśnie fryzura jest tym, po czym poznaje się eleganckiego i zadbanego mężczyznę. Pierwsze wrażenie, chociaż często błędne, jest tym, co zostawia trwały ślad w napotkanych osobach. To dzięki niemu możemy dostać pracę lub przeciwnie – nie dostać jej mimo naprawdę wysokich kwalifikacji. Umiejętności nie obronią się same, trzeba je odpowiednio sprzedać. Osoby pozytywnie odbierane przez innych, choćby właśnie ze względu na zadbany wygląd, mają zawsze większe szanse na sukces zawodowy i osobisty.

Reklama