Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

58 – to nowa linia autobusowa, która od poniedziałku (19 listopada) zacznie wozić pasażerów z Rzeszowa do Hermanowej. Kursy będą przez cały tydzień. 

O uruchomienie linii poprosiły władze gminy Tyczyn. Linia nr 58 będzie obsługiwana przez rzeszowskie MPK. – Autobusy zaczną jeździć od poniedziałku – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Autobus w Rzeszowie zacznie trasę na pętli przy ul. Mikołajczyka na osiedlu Baranówka. Kolejne przystanki są na ulicy Ofiar Katynia, Wyzwolenia, potem autobus będzie jechał ulicą Warszawską do Marszałkowskiej, następnie Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Hetmańską, Powstańców Warszawy i Sikorskiego.

– Autobus zatrzyma się też w Tyczynie, a ostatnim przystankiem będzie Hermanowa Czerwonki. W dni robocze będzie 15 kursów tam i z powrotem, w sobotę – 8, a w niedzielę i święta – 11 – precyzuje Agnieszka Siwak-Krzywonos.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

 1. Art 74 ust 2 PORD mówi, że tymczasowej rejestracji dokonuje się na wniosek właściciela pojazdu – w celu umożliwienia:
  a) wywozu pojazdu za granicę,
  b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy…

 2. Uruchomienie tej linii to efekt rezygnacji prywatnego przewoźnika PKS Straszydle z obsługi komunikacji autobusowej od 1 listopada na dwóch liniach do gminy Tyczyn. Ilość kursów ustaliła gmina Tyczyn. “gościu”, więcej czytaj i analizuj zanim kogokolwiek obwinisz, bo wychodzisz na żałosnego trolla 😀

 3. 15 kursów.
  PIĘTNASCIE.
  Stolica “ynnowacji”, psia jego mać… Kursy powinny być co 10 – 15 minut, żeby walczyć z blachosmrodziarskim furmaństwem, a nie na starcie zniechęcać ludzi do korzystania z komunikacji.

  Jaki sołtys, taka prezes ZTM…

Comments are closed.