Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie
Reklama

Po „kopertowej” wpadce Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie ponownie ogłosił przetarg na wymiany starych słupków przystankowych  na nowoczesne podświetlane, zasilane fotowoltaiką pylony.

Źle oznaczoną kopertę, w której znajdowały się dokumenty do przetargu otworzono na kilka dni przed  wyznaczonym terminem otwarcia ofert. Jest to niezgodne z prawem, więc przetarg musiał zostać unieważniony. Pomyłka miała miejsce końcem stycznia. Wówczas ratusz zapowiadał, że nowy przetarg zostanie ogłoszony w przeciągu tygodnia. Okazało się jednak, że ratusz potrzebował na to miesiąc.

– Firmy, które są zainteresowane wykonaniem tego zadania, swoje oferty mogą składać do 10 kwietnia. Przedłużający się proces wyłonienia wykonawcy nie powinien również wpłynąć na planowany termin zakończenia prac – twierdzi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Nowe słupki przystankowe z rozkładami jazdy w kształcie stalowych pylonów z dwustronna gablotą na rozkłady jazdy, która będzie podświetlana w technologii LED dzięki ogniwom fotowoltaicznym, mają powstać w maju. Wówczas zostanie wymienionych 50 słupków. Kolejne 50 pylonów ma się pojawić do końca br.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zakłada, że łączną wymianę 190 słupków przystankowych wykona w ciągu dwóch najbliższych lat. O ostatecznej ilości wymienionych pylonów zadecyduje to, czy miasto pozyska pieniądze z Unii Europejskiej, czy nie. Jeśli nie uda się, rzeszowski magistrat będzie zmuszony zakończyć inwestycję na wymianie 50 słupków.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ratusz nie chce przed rozstrzygnięciem przetargu zdradzić, ile będzie kosztować inwestycja, ale zapewnia, że postawienie pylonów w ostatecznym rozrachunku i tak nie wychodzi drogo.

Nowe stalowe pylony z podświetlanymi gablotami pojawią się m.in. przy ulicach Paderewskiego, Armii Krajowej, Budziwojskiej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Strażackiej, Granicznej, Olbrachta, Architektów, Armii Krajowej, bł. Karoliny, Dąbrowskiego, kard. Karola Wojtyły, Krzyżanowskiego, Kwiatkowskiego, Lwowskiej, Marszałkowskiej, Ofiar Katynia, św. Rocha, Sikorskiego, Staromiejskiej, Staroniwskiej, Trembeckiego, Witosa, Wyzwolenia, Zawiszy Czarnego czy Wywrockiego.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama