Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Przychodzisz na przystanek z przekonaniem, że będziesz miał zaraz autobus, bo sprawdzałeś rozkład w internecie, ale okazuje się, że po dotarciu na miejsce rzeczywistość jest inna. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przestrzega przed nieautoryzowanymi stronami, na których są często umieszczane nieaktualne rozkłady jazdy autobusów MPK.

Przeglądając strony internetowe można trafić  na różnego rodzaju rozkłady jazdy autobusów, które utożsamiają się z tymi, za które odpowiada Zarząd Transportu Miejskiego. Okazuje się, że często są one albo nieaktualnie, albo publikowane z błędami, dlatego też pasażerowie nierzadko rozżaleni składają skargi pod adresem ZTM-u.

Okazuje się jednak, że wiele z tych stron, na których można znaleźć rozkłady, nie są autoryzowane przez miejską jednostkę zawiadującą transportem.

– Trudno nam za takie publikacje odpowiadać. Wiem tylko, kto i co publikuje na tych stronach, które my autoryzujemy. Kiedy jakiś pasażer zgłasza problem, wiem, kto jest winny i gdzie jest błąd. Wówczas szybko jest on wyłapywany i poprawiany – wyjaśnia Anna Kowalska, dyrektor ZTM.

Dodaje ona również, że taka informacja pojawiła się też na stronie ZTM, w której znajdują się linki do właściwych rozkładów jazdy: www.ztm.erzeszow.pl oraz einfo.erzeszow.pl.

Aktualnie rozkłady jazdy można też znaleźć na stronie rzeszowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji – www.mpk.rzeszow.pl.

– Nie mamy wpływu na to, co jest publikowane na stronie MPK, ale oni zawsze otrzymują od nas aktualne rozkłady jazdy. Do tej pory nigdy nie było problemu – ich rozkłady pokrywały się z naszymi – wyjaśnia Kowalska.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.