Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie chciał od 1 grudnia wprowadzić zmiany w rozkładzie jazdy na dziewięciu liniach miejskich autobusach. Zmiany opóźni o miesiąc, by szczegóły dograć z kierowcami MPK.

Plan przewidywał, że od 1 grudnia zmieni się rozkład jazdy linii: 6, 10, 31, 32, 36, 40, 42, 43 i 49. – Chodzi o korekty godzin odjazdów autobusów, które obsługuje MPK – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik ZTM w Rzeszowie. 

Np. autobusy linii nr 10 w dni powszednie jeździłyby co 30 minut, „dwunastka” – w dni powszednie szkolne co 10 minut, godziny południowe – co 15 minut, autobusy „31” w dni powszednie od 5:00 do 10:00 wyjeżdżałyby co 30 minut, a w soboty co godzinę. 

– Z rozkładów poszczególnych linii wypadłyby też pojedyncze kursy – wyjaśnia Chłodnicki. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zmiany miały obowiązywać od najbliższego piątku, 1 grudnia, ale dwa dni przed ich wprowadzeniem, w środę (29 października) ZTM ogłosił, że zmiany zostaną odsunięte w czasie. – Planowany termin ich wdrożenia 1 stycznia 2024 r. – zakomunikował. 

Dlaczego? – Nie wszystkie kwestie mamy jeszcze dograne z kierowcami MPK. Są między nami różnice zdań. Grudzień chcemy wykorzystać na negocjacje i wypracowanie kompromisu – mówi Maciej Chłodnicki. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama