Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

Bezpłatne korzystanie przez uczniów z miejskiej komunikacji ma ograniczenia w czasie. Sprawdź, jak przedłużyć możliwość darmowego przejazdu autobusami w Rzeszowie. 

Od 10 października 2018 roku w Rzeszowie uczniowie korzystają bezpłatnie z miejskiej komunikacji. Bezpłatne bilety wprowadzono z inicjatywy Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa. 

Do tej pory ci, którzy z tego korzystali z bezpłatnych przejazdów, nie mieli żadnych zastrzeżeń. To się zmieniło wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, gdy coraz więcej rodziców miało problem z pozyskaniem dla swoich dzieci bezpłatnego biletu. Pojawiały się nawet głosy, że miasto zlikwidowało darmowe przejazdy. 

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, aby uniknąć dalszych nieporozumień, postanowił raz jeszcze wyjaśnić zasady korzystania z darmowych przejazdów dla uczniów.

Bezpłatny bilet przysługuje uczniom do 21. roku życia i jest zapisywany na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej z datą ważności do 30 września 2019 roku. 

Aby uczeń mógł dalej korzystać z darmowych przejazdów w Punktach Obsługi Podróżnego musi przedłużyć ważność biletu. Aby to zrobić, potrzebuje legitymacji ważnej do 30 września 2020 roku oraz kopię pierwszej strony zeznania podatkowego rodzica wraz z wpisanym adresem zamieszkania i zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające fakt rozliczenia PIT lub potwierdzone urzędowo zaświadczenie o zeznaniu podatkowym złożonym przez internet. 

Z takim kompletem dokumentów uczeń lub jego rodzic musi się udać do POP, gdzie zostanie mu przedłużona możliwość korzystania z darmowych przejazdów do 30 września 2020 roku.

Godziny pracy Punktów Obsługi Podróżnego w Rzeszowie:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– ul.  Lisa Kuli 20 – od poniedziałku do piątku 10:00 – 19:30, pierwsza i ostatnia sobota miesiąca 10:00 – 14:30, niedziele nieczynne

– Grottgera 22, Targowa 1 – od poniedziałku do piątku 8:00 – 17:30, pierwsza i ostatnia sobota miesiąca 10:00 – 14:30, niedziele nieczynne

– Galeria Nowy Świat (ul. Krakowska 20), C.H. Plaza Rzeszów (ul. Rejtana 65) – od poniedziałku do soboty 10:00 – 17:30, niedziele nieczynne

–  Dworzec Lokalny (ul. Towarnickiego 7) – od poniedziałku do piątku 8:00 – 15:30
soboty i niedziele nieczynne

– ZTM (ul. Trembeckiego 3) – od poniedziałku do piątku 7:30 – 14:45, soboty i niedziele nieczynne

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama