Reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie kupi nowe wiaty przystankowe. Ich wymiana powinna się zakończyć we wrześniu.

Nowe wiaty mają mieć metalowy szkielet i szklane ściany. W środku będą wisieć dawno oczekiwane podświetlane tablice z rozkładami jazdy i mapą miasta. Przetarg na wykonanie i montaż wiat zostanie ogłoszony najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia.

– Wybór wykonawcy odbędzie się jak najszybciej i tak jak planowaliśmy wcześniej, w sierpniu rozpoczniemy montaż nowych wiat – wyjaśnia Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

ZTM wymianę zacznie ścisłego od centrum – od al. Piłsudskiego, pl. Wolności i przy Urzędzie Wojewódzkim. Następne nowe wiaty mają mieć przystanki przy ul. Lisa Kuli i Cieplińskiego. Jednak wymiana wiat na tych ulicach zależy od tego, czy ZTM wystarczy pieniędzy, bo na całą inwestycję przeznaczono 200 tys. zł.

ZTM współpracuje z Platformą Dobre Pomysły, na której można zgłaszać propozycje dodatkowego wyposażenia wiat. Chodzi o wzbogacenie przystanków oraz najbliższego ich otoczenia, tak by pasażerowie czekali na autobusy w komfortowych warunkach, a wiaty były jeszcze bardziej funkcjonalne.

Dotychczas mieszkańcy zaproponowali dodatkowo huśtawki, biletomaty, kosz na śmieci a’la Dubaj, stojaki na rowery, głośnik radiowy czy Wi-Fi. Konkurs potrwa do 12 września.

Nowe wiaty przystankowe są częścią dużych zmian, jakie czekają nas jeszcze w tym roku w miejskiej komunikacji. Szczegóły czytaj TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.