Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zachęca w grudniu kupowania imiennego biletu pięciodniowego, który upoważnia do nieograniczonego podróżowania miejską komunikacji w strefie A. Jeżeli co najmniej trzy razy dziennie będziemy jechać autobusem MPK, to koszt jednego biletu normalnego wyniesie 1,73 zł. 

Bilet pięciodniowy uprawnia do nieograniczonej ilości przejazdów w pięciu kolejnych dniach wybranych przez pasażera. Bilet ważny jest przez całą dobę do godz. 23:59 piątego dnia terminu ważności.

Zakładając, że pasażer w ciągu dnia będzie korzystał kilkakrotnie z autobusów MPK (np. do pracy, szkoły, na zakupy, zajęcia dodatkowe) to zaoszczędzi na zakupie kolejnego biletu.

Średnio licząc, że pasażer przesiada się trzy razy w ciągu jednego dnia to koszt jednego przejazdu na podstawie biletu pięciodniowego wyniesie:

– bilet normalny – 26 zł: na 5 dni = 5,20 zł (1 dzień): na przejazdy = 1,73 zł za 1 przejazd

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– bilet ustawowy – 13 zł: na 5 dni = 2,6 zł (1 dzień): na 3 przejazdy = 0,87 zł za 1 przejazd

– bilet samorządowy – 16 zł: na 5 dni = 3,2 zł (1 dzień): na 3 przejazdy = 1,07 zł za 1 przejazd.

„Bilet pięciodniowy jest doskonałym rozwiązaniem w okresie kiedy nie zamierzamy korzystać z komunikacji przez pełen miesiąc z uwagi na urlop, wyjazd lub z innych powodów” – zachęca ZTM.

Bilety można kupować w Kasach Biletowych oraz Punktach Obsługi Pasażera Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama