Żuraw budowlany wywrócił się na budowie bloków. Jest kontrola Inspekcji Pracy

Po naszej interwencji, Okręgowa Inspekcja Pracy w Rzeszowie wszczęła kontrolę w związku z wywróceniem się żurawia budowlanego na ulicy Dynowskiej w Rzeszowie.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek na budowie bloków na tzw. osiedlu Słoneczny Stok. Informacje na ten temat otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników. Policja o wywróceniu żurawia nic nie wiedziała, nie wiedział też nadzór budowlany. Gdy o zdarzenie zapytaliśmy Okręgową Inspekcję Pracy, ta po sygnale na budowę wysłała inspektora. 

W piątek szefowa rzeszowskiego OIP Barbara Kiełt poinformowała nas o ustaleniach inspektora. – Stwierdził, iż do awarii żurawia wieżowego doszło najprawdopodobniej na skutek utraty stateczności w wyniku przeciążenia wysięgnika urządzenia – czytamy w przesłanym nam stanowisku OIP. 

Szczegółowe ustalenia przyczyn awarii żurawia budowlanego podjęło również rzeszowskie biuro terenowe Urzędu Dozoru Technicznego. Z odpowiedzi OIP wynika także, że inspektor pracy wszczął kontrolę w zakresie samej awarii, którą potraktowano jako zdarzenie „potencjalnie wypadkowe”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kontrola obejmuje również sprawdzenie, czy w trakcie robót budowlanych zadbano o bezpieczeństwo pracy. Barbara Kiełt poinformowała nas jednocześnie, że w wyniku awarii żurawia nikomu, na szczęście, nic się nie stało.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama