Zdjęcie: Polski Związek Tenisa Stołowego
Reklama

Jest na najlepszej drodze, by stać się ikoną polskiego tenisa stołowego, porównywalną do Igi Świątek w tenisie ziemnym. Zuzanna Wielgos z Rzeszowa znalazła się w składzie reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!

Trener reprezentacji Polski Marcin Kusiński zdecydował, że trzecią zawodniczką w składzie na drużynowy turniej olimpijski w Paryżu będzie właśnie 18-letnia Zuzanna Wielgos, a rezerwową Anna Węgrzyn.

Już wcześniej było wiadomo, że w zawodach singlistek wystąpią – na podstawie miejsc w rankingu światowym – Natalia Bajor i Katarzyna Węgrzyn. W rywalizacji zespołowej dołączy do nich wspomniana Zuzanna Wielgos, zawodniczka Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów.

Biało-czerwoni wystąpią w Igrzyskach we Francji w trzech konkurencjach, poza singiel i drużynówką kobiet, 17-letni Miłosz Redzimski wystartuje w grze pojedynczej mężczyzn.

W zmaganiach drużynowych zobaczymy po 16 reprezentacji narodowych. Polki będą rozstawione na pozycjach 9-16, więc trafią w 1/8 finału na zespół ze światowej czołówki.

Zakwalifikowały się drużyny takie jak: Chiny, Niemcy, Korea Płd., Francja (gospodarz), Tajwan, Hongkong, Rumunia, Japonia, Tajlandia, Polska, Indie, Szwecja, Australia, Egipt, USA, Brazylia.

Miłosz Redzimski i Zuzanna Wielgos będą najmłodszymi Polakami w historii występów biało-czerwonych tenisistów stołowych w Igrzyskach Olimpijskich. Na IO grały wcześniej, poza Natalią Bajor, tylko Li Qian, Natalia Partyka, Xu Jie, Katarzyna Grzybowska-Franc.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Igrzyska rozpoczynają się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia. Polska ekipa liczy 194 osoby, w tym 108 kobiet i 86 mężczyzn. Pierwsze grupy przyjadą do Paryża 19 lipca. Polacy dwukrotnie udadzą się na igrzyska na pokładzie samolotu prezydenta RP Andrzeja Dudy

Zuzanna Wielgos, choć ma zaledwie 18 lat, osiąga imponujące wyniki i jest jednym z najbardziej obiecujących talentów w Polsce.

18-latka zdobyła złoty medal na WTT Youth Contender w Chille do lat 19, brąz na MŚ w grze podwójnej do lat 19, srebro na MP w grze pojedynczej, brąz na MP w grze mieszanej, 4 złote medale na MP Juniorów (gra pojedyncza, podwójna, mieszana i drużynowa).

Zuzanna Wielgos regularnie startuje w międzynarodowych turniejach. Jej opiekunowie twierdzą, że jest na najlepszej drodze, by stać się ikoną polskiego tenisa stołowego, porównywalną do Igi Świątek w tenisie ziemnym.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama