Reklama

Fani „czarnego sportu” w Rzeszowie mogą odetchnąć z ulgą. Rzeszowscy żużlowcy wystąpią w I lidze. Władze klubu zawarły ugody z zawodnikami z poprzedniego sezonu.

Start Stali Speedway Rzeszów w I lidze żużlowej ważył się do samego końca. Klub do końca lutego musiał się porozumieć z zawodnikami z poprzedniego sezonu wobec których miał zaległości finansowe, m.in. Grega Hancocka i Rafała Okoniewskiego. W grudniu Stal Rzeszów otrzymała z Polskiego Związku Motorowego warunkową licencję na start w I lidze, ale musiała podpisać ugody z żużlowcami.

Dzisiaj (2 marca) rzeszowski klub poinformował, że ugody zostały podpisane.

„Po długich rozmowach, które trwały do niemalże ostatnich chwil, udało się ten podstawowy warunek licencji warunkowej spełnić. Wszyscy zawodnicy, którzy reprezentowali PGE Stal Rzeszów w sezonie 2015 podpisali z naszą spółką ugody. W tym miejscu serdecznie dziękujemy im za wyrozumiałość” – poinformowała w komunikacie Stal Rzeszów.

Klub podał jednocześnie, że wymagane dokumenty dotarły na czas do Polskiego Związku Motorowego, a zespół licencyjny stwierdził, że postanowienia tzw. licencji nadzorowanej są realizowane. „Tym samym zobaczymy Stal Rzeszów w rozgrywkach I ligi!” – czytamy w komunikacie rzeszowskiego klubu.

Stal Rzeszów w poprzednim sezonie występowała w Ekstralidze Żużlowej. Mimo utrzymania, klub został z niej zdegradowany z powodu 2-milionowego długu. Klub jest w ciężkiej sytuacji finansowej. Ze sponsorowania drużyny wycofała się Polska Grupa Energetyczna.

Działacze z ul. Hetmańskiej liczą, że klubowi finansowo pomoże Urząd Miasta w Rzeszowie. Stal Rzeszów chciałaby dostać z miejskiej kasy ok. milion złotych.

Pierwszy mecz w nowym sezonie Stal Rzeszów ma rozegrać 4 kwietnia w Łodzi z miejscowym Orłem.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: