Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

To prawdopodobne przyczyny śmierci 58-letniej Mariam T. i 48-letniego Aszota N. Ich ciała znaleziono w poniedziałek (17 października) w Stalowej Woli.

Jak informowaliśmy, zwłoki dwóch osób w jednym z domów przy ulicy Brandwickiej odkryto w poniedziałek przed południem. – Odnalazła je córka 58-letniej Mariam T., która przyszła odwiedzić matkę – mówi Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. 

W domu przy ulicy Brandwickiej znajdowały się zwłoki Mariam T., obywatelki Armenii z kartą stałego pobytu w Rzeszowie, oraz spokrewnionego z nią 48-letniego Aszota N., urodzonego w Azerbejdżanie. Mężczyzna miał obywatelstwo polskie. 

Na ciele kobiety były liczne rany kłute i cięte. Na ciele mężczyzny zaś ślady po użyciu broni palnej. – On miał je na skroni – mówi prokurator Dubiel.

Prokuratura zakłada, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu kobiety i mężczyzny było tzw. rozszerzone samobójstwo. Aszot N. najpierw zabił Mariam T., a potem odebrał sobie życie. 

– Motywu jeszcze nie znamy, jest na to za wcześnie. Wiemy, że mężczyzna nie mieszkał w domu, w którym znaleziono ciała. Oboje od pewnego czasu przebywali w Polsce. Trwają intensywne czynności, mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia – mówi Andrzej Dubiel. 

Policję i prokuraturę o odnalezieniu zwłok powiadomiono w poniedziałek przed godz. 10:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama