Szpital Pro-Familia w Rzeszowie 26 stycznia organizuje kolejną edycję bezpłatnych szkoleń dla kobiet w ciąży. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak dieta wpływa na samopoczucie w ciąży? Co powinno znaleźć się na talerzu mamy karmiącej? Na te i na wiele innych pytań podczas bezpłatnego szkolenia odpowie dr Barbara Piekło, dietetyk ze Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia.

Popularne stwierdzenie „jesteś tym, co jesz” odnosi się nie tylko do przyszłej mamy, ale i do maluszka, który pojawi się na świecie. Składniki pokarmowe dostarczane dziecku jeszcze w łonie matki wpływają na jego zdrowie w całym późniejszym życiu.

– Żywienie w okresie ciąży ma wpływ na bezpieczne jej przebycie i uniknięcie problemów zdrowotnych, takich jak: anemia, cukrzyca ciążowa, poranne nudności, zmęczenie czy zgaga. Dlatego dieta mamy w ciąży jest tak istotna. Nie bez znaczenia jest również sposób żywienia świeżo upieczonej mamy w okresie karmienia – przekonuje dr Barbara Piekło.

Bezpłatne szkolenie o diecie w ciąży, aktywności fizycznej oraz jadłospisie mamy karmiącej zorganizowane jest dla kobiet maksymalnie do 20 tygodnia ciąży. Spotkanie odbędzie się 26 stycznia (wtorek) o godzinie 18:00 w Pro-Familii.

Aby wziąć w udział w szkoleniu, wystarczy napisać maila z imieniem i nazwiskiem na adres – dietetyk@pro-familia.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama