Dziś Półmaraton Rzeszowski. Uwaga na utrudnienia, ulice będą wyłączone z ruchu

7
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Niedziela w Rzeszowie będzie należała do biegaczy. Wystartują w jedenastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. 

Uczestnicy 11. Półmaratonu Rzeszowskiego 8 kwietnia wystartują o godz. 10:00 na wysokości centrum handlowego Millenium Hall. Dalej trasa będzie przebiegać ulicami: al. Kopisto – lewą jezdnią, „pod prąd” w kierunku ul. Podwisłocze.

Następnie ul. Podwisłocze dwoma pasami ruchu do al. Powstańców Warszawy, gdzie zawodnicy pobiegną prawym pasem ruchu i za zaporą skręcą na bulwary nad Wisłokiem, następnie ul. 8 Marca, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Gałęzowskiego, ul. Mickiewicza, Rynek, ul. Słowackiego. ul. Dymnickiego, ul. 3 Maja, al. Lubomirskich.

Tam zawodnicy zawrócą i pobiegną ul. Zamkową, ul. Zygmuntowską, ul. Moniuszki, ul. Sokoła, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Grunwaldzką, prawym pasem al. Piłsudskiego do Mostu Lwowskiego, za którym skręcą w prawo na bulwary nad Wisłokiem, Most Zamkowy do  al. Kopisto i Millenium Hall, gdzie będzie meta biegu.

Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką – będą całkowicie wyłączone z ruchu od godz. 9:00 do 14.00. Al. Kopisto zamknięta będzie już od godz. 6:00. – Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi – poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

W godzinach 9:00-14:00 całkowicie zamknięty dla ruchu, z wyłączeniem autobusów MPK, zostanie odcinek ul. Targowej od skrzyżowania z ul. Naruszewicza do skrzyżowania z al. Piłsudskiego. 

Wyjazd z osiedla Nowe Miasto będzie możliwy w lewo (lewym pasem ruchu „pod prąd”) w kierunku al. Powstańców Warszawy. Jednocześnie policjanci informują,  dojazd do hali na Podpromiu, gdzie będą odbywać się targi budownictwa, odbywał się będzie bez utrudnień. 

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjantki i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach funkcjonariusze będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy. 

W związku z 11. Półmaratonem Rzeszowskim zmienią się również trasy niektórych linii autobusów Zarządu Transportu Miejskiego, obsługiwanych przez rzeszowskie MPK. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ.

Trasa 11. Półmaratonu Rzeszowskiego

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

7 KOMENTARZE

  1. W nie handlową niedzielę bank urządza sobie reklamę na mieście. W życiu bym nie ubrał koszulki z reklamą i jeszcze dla nich biegał.

  2. Jakie miasto sparaliżowane? Gdzie wy chcecie jechać w niedzielę niehandlową? Wyjdźcie z rodziną na spacer, do Kościoła. Na chol**ę pchacie się tymi puszkami w niedzielę do miasta? 20 stopni za oknem, korzystajcie z pięknej pogody. Sklepy i tak są pozamykane.

  3. Znów kilometrowe korki i biegacze pompujący płuca spalinami?

    Życzę powodzenia w takiej promocji miasta, a maratończykom pokonania ekhm… „Węgrów”.

  4. Nie mogą sobie biegać gdzieś po lasach? Tylko znowu sparaliżowane całe miasto? Jeszcze bym zrozumiał gdyby to wydarzenie miało jakąś rangę, ale to nawet nie jest maraton… Grupa ludzi chce sobie pobiegać i akurat po centrum miasta… Jak nie pedały, feministki, kody, miesięcznice, obrońcy zwierząt, katolicy to teraz jeszcze biegacze będą łazić bez celu. Nudzi się tym ludziom?

Comments are closed.