Iluminacje przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie już świecą [ZDJĘCIA]

27
Reklama

Rzeszów to nie Discovery i też nie Boston. Iluminacje w pasie zieleni przy al. Cieplińskiego są ładne, ale efektu „wow” nie wywołują.

 

Bostoński pomysł Tadeusza Ferenca, który w głowie prezydenta zrodził się jeszcze w październiku ub.r., właśnie został zrealizowany – na al. Cieplińskiego świecą już kolorowe iluminacje, za które miasto zapłaciło 98 tys. zł. Montażem światełek zajęła się firma  Electro Craft z Korniaktowa.

Nowe ozdoby zostały zawieszone na czterech wyspach od ronda Pakosława do ronda Dmowskiego. Tylko na jednej wyspie światełka są zasilane oświetleniem ulicznym. Na pozostałych trzech energię dostarczają panele fotowoltaiczne. Łącznie zostało podświetlone prawie  80 drzew i krzewów.

A po co to wszystko? Bo Tadeuszowi Ferencowi zależy na tym, aby ludzie, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa zapamiętywali miasto jako piękne miejsce.

– Kiedy jechałem w nocy ulicami Bostonu oświetlone drzewa zrobiły na mnie ogromne wrażenie, dlatego chciałem, aby coś takiego pojawiło się w Rzeszowie – mówił niedawno Tadeusz Ferenc.

Gdy idziemy teraz al. Cieplińskiego i widzimy kolorowe iluminacje chce się powiedzieć: „ładne, ale oczekiwania były większe”. Tomasz Modras, fotoreporter Rzeszów News, spodziewał się oświetlonych od spodu drzew, w snopach światła, a zastał nieco ambitniejszą formę lampek choinkowych.

Przypomnijmy również, że  „bostoński” pomysł Ferenca nie spodobał się podczas październikowej sesji rzeszowskim radnym. – Rzeszów to nie Discovery. Rzeszów jest pięknym miastem. Nie trzeba nam podświetlanych krzaków – mówili wtedy radni opozycyjnego PiS.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

27 KOMENTARZE

 1. Światełka są OK. Jeżdżę po Polsce i słyszę jak zmieniły się na przestrzeni lat opinie na temat Rzeszowa. Z południowo-wschodniego zadupia staliśmy się perełką Podkarpacia. To miłe. Jak wracam trasą od Warszawy lub Katowic aż miło wjechać do Rzeszowa , tak czysto tu i ładnie. A że oba dworce i ich okolica aż wołają o lifting podobny do tego , który przeszły podobne miejsca w Krakowie czy Katowicach , to też fakt. Ale od razu wszystkiego mieć nie można. Nie narzekajcie więc na Prezydenta, bo jego ogromny wkład w to,że teraz Rzeszowa nie musimy się wstydzić jest niezaprzeczalny. A zdanie radnych PiS na temat światełek byłoby najpewniej inne , gdyby miały one podświetlać pomnik smoleński lub figurę Lecha Kaczyńskiego , na którą też , pewnie, kasa w budżecie miasta by się znalazła kosztem ładnych i funkcjonalnych inwestycji , gdyby tylko mieli większość. Tak czy inaczej Rzeszów staje się modnym miastem, do którego przyjeżdża coraz więcej turystów. Zarabia na tym handel i usługi , które jednocześnie dają pracę wielu osobom. Zastanówcie się jak sami reagujecie będąc na wyjeździe na , nawet drobne , atrakcje miejskie. Ja czekam cierpliwie na kolejkę naziemną, ZOO , może jakieś delfinarium , park rozrywki i inne cuda , które mogą być fajne dla mieszkańców i turystów jednocześnie na siebie zarabiając i dając pracę kolejnym grupom rzeszowian. Tego sobie i Państwu życzę.

 2. Bulwary bez oświetlenia, szerzy się tam pijaństwo ludzie toną, butelki na ścieżkach rowerowych, dochodzi tam do wypadków a Ferenc buduje daremne światełka i to w pasie drogowym. Szaleństwo czy innowacja ?

 3. Lepiej było te pieniądze wydać na nowe ledowe żarówki latarni ulicznych bo obecne wyglądają jak z PRL-u
  Cały Rzeszow zmieniłby sie w miasto nowoczesne i zaoszczędziliby sie spore sumy za prąd
  Juz był ten pomysł dlaczego Prezydent go nie realizuje ???

 4. A ja przypomnę że Pis był też przeciwko budowie nawet Fontanny Multimedialnej. Szlachta z Kultysem chcieliby Rzeszowa jak z lat 80-tych. Na szczęście jest ktoś kto dla miasta chce jak najlepiej.

 5. I znowu Kultys pzeciwko? Co z tym człowiekiem nie tak? Dkaczego nie nawidzi Rzeszowa? Każdy pomysł prezydenta to krytyka a zapomina że to jego jednak wybrali Rzeszowianie.

  A sam pan radny co osiągnął prócz zablokowania niemieckiemu inwestorowi aqaparku i podobnie budowie nowych akademików i to gdzie w mieście gdzie 50 tysięcy studentów?

 6. Pamiętam jak kiedyś Rzeszów był przyjaznym dla pieszych, zielonym spokojnym miastem, teraz zawalony samochodami, normy jakości powietrza przekraczane co drugi dzień, hałas, wzrost liczby wypadków, korki. Ze spokojnego miasta, zrobić afrykański-dubaj . Współczuję ludziom starszym, zmęczonym tą innowacją.

  • Pamiętam jak kiedyś Rzeszów był przyjaznym dla pieszych miastem.
   Można je było przejść z jednego końca na drugi w 30 minut. Idąc spokojnym krokiem. Samochody przez Plac Wolności jeździły raz na 5 minut. Wcale nie było to dawno, tylko 50 lat temu. Musi pan, panie Danielu skonstruować machinę czasu.
   Tylko taką żeby nowoczesny rower się w niej zmieścił. Bo wtedy można było kupić tylko „Ukrainy”

 7. beznadzieja, wstyd mi za Gospodarza . Wydał 100 000 zł na takie badziewie. A na obniżenie krawężników czy poprawę bezpieczeństwa brak funduszy. Każdy zachodni turysta widząc jak marnotrawi się pieniądze w rzeszowie śmieje się z nas. Turyści widzą, zawalone samochodami chodniki, wysokie krawężniki przeciwczołgowe, dyskryminującą sygnalizację, hałas, wypadki, czy paskudny rynek z dwoma drzewami na krzyż. Tarnobrzeg już dawno nas przegonił. To teraz to wygląda beznadziejnie, a co jak się zacznie psuć czy zarośnie pajęczynami ? Ferenc nie rób wiochy i oszczędź nam wstydu. W Rzeszowie nie mamy czym się pochwalić zachodowi, kopiujesz rozwiązania innych, z błędami i nazywasz to innowacją.

 8. Ludzie, Dzieki tym wszystkim „dziwnym” pomysłom, mniej lub bardziej udanym w Polsce się o nas mówi, a przeciez o to właśnie chodzi. Nie ważne jak mówią, ale mówią. Kraj juz usłyszał o „rondzie dla pieszych”, grzankach przystankach, to i teraz usłyszy o „podświetlanych wychodkach dla psów” przyjedzie wiecej turystów którzy zostawią u nas pieniadze.

 9. BRAWO!
  Rzeszów jest piękny, czysty,widać że ma gospodarza.
  Czekamy na kolejkę, moze rozwiąże problemy komunikacyjne. To jest to czego nie ma inne miasto w Polsce.
  Chcemy być stolica innowacji. Prezydencie do dzieła. Brawo! Jako mieszkaniec dziękuję za taki piękny Rzeszow.

  • „Piękny” ??? Raczej totalne bezguście za pożyczone.., człowieku otwórz oczy!!! Kolejka.., świat rezygnuje z tego typu rozwiązań a naczelny wizjoner stolicy imitacji spalinowy car brnie nadal w rozwiązania sprzed dziesięcioleci…

   • Już nie zdzierże i z góry przepraszam za wulgaryzm,ale tylko to mi się ciśnie na usta jak czytam komentarze tego debila: weź człowieku wypie..przaj z Rzeszowa, może w innym mieście będzie ci lepiej niż tutaj. Co by w mieście nie zrobił , to wszystko źle. Jedź do Radomia, to miasto jest spełnieniem twoich marzeń. Bród, smród i ubóstwo. Jak w twojej głowie.

  • Rzeszów musi się extra prezentować. Rzeszów to miasto studenckie i na promocję siebie musi wydawać. Mi osobiście tak się podoba że tylko gdy skończą testy i uruchomią wersje finalną to przyjdę oglądać.

Comments are closed.