W Jasionce powstanie hotel czwartej generacji [WIZUALIZACJE]

8
Reklama

Prawie 30 mln zł ma kosztować budowa trzygwiazdkowego hotelu Holiday Inn Express, który powstanie w sąsiedztwie Portu Lotniczego w Jasionce koło Rzeszowa.

 

– Hotel jest nam ogromnie potrzebny. Zależało nam na tym, by to był hotel globalnej sieci. Ta inwestycja przesunie nas do innej ligi lotnisk – mówi Michał Tabisz, prezes spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka.

Za budowę czterokondygnacyjnego (3 piętra) hotelu Holiday Inn Express będzie odpowiedzialna spółka Chopin Airport Development, która rozpoczęła współpracę ze światową firmą InterContinental Hotels Group, a do której należy marka Holiday Inn Express. W Europie takich hoteli jest już ponad 50.

Sam obiekt będzie miał 18 m wysokości, w hotel dostępnych będzie 120 pokoi, z czego 40 procent to pokoje jednoosobowe, a 60 proc. to „dwójki”.

– Będą również dwa pokoje dla osób niepełnosprawnych. Liczymy, że w przeciągu trzech lat od uruchomienia hotelu, pokoje będą obłożone w 80 procentach. Spodziewamy się, że 40 proc. klientów stanowić będą pracownicy i goście firm działających na terenie strefy ekonomicznej przy lotnisku. Po 30 proc. to z kolei goście wydarzeń odbywających się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym oraz pasażerowie lotniska w Jasionce. Inwestycję szacujemy na około 30 mln zł – mówi Rzeszów News Adam Pilczuk, dyrektor ds. strategii i rozwoju Chopin Airport Development.

Do końca roku inwestor złoży wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Spodziewa się, że zostanie ono wydane wiosną 2018 roku i od razu rozpoczną się roboty. – Pierwszych gości hotelowych chcemy przyjąć w drugim kwartale 2019 r. – zapowiada Pilczuk.

Holiday Inn Express ma być hotelem czwartej generacji. Co to oznacza dla klienta? Mniejsze pokoje od 18 do 19 m kw., ale bardziej przestrzenne, rezygnacja z typowych mebli hotelowych, np. biurka. W pokojach będą duże okna, na ścianie przed łóżkiem będzie zawieszony telewizor. Oczywiście, nie zabraknie łazienki.

 – Klienci naszych hoteli najczęściej pracują w łóżku, po obu stronach będzie gniazdka do prądu. W pokojach będzie dostęp do internetu. Menu będzie skromne, ale jedzenie bardzo dobrej jakości – zapewnia Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju w Polsce InterContinental.

Na parterze hotelu będzie 200-metrowe pomieszczenie, w którym będzie można coś zjeść, pracować, wypocząć lub poczekać np. na taksówkę lub wymeldowanie się z hotelu. Wnętrze pomieszczenia będzie zmieniane w zależności od pory dnia.

– Będą racjonalne ceny za pokoje – zapowiada Martins. W hotelu będzie pracowało ok. 20 osób. 

Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, uważa, że hotelowa inwestycja jest dowodem na to, że wybudowane w sąsiedztwie lotniska Centrum Wystawienniczo-Kongresowym miało sens.

– Chcemy skomunikować to miejsce budując również infrastrukturę kolejową. Na tym nie poprzestajemy. Zastanawiamy się również nad budową Centrum Nauki, nazywanego wstępnie – „Łukasiewicz”. Z niecierpliwością czekamy na oddanie hotelu, który doskonale wpisze się w krajobraz tego miejsca – uważa Ortyl. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

8 KOMENTARZE

  1. Centru nauki??? Po co,dla kogo??? CWK jest tak obciazony,ze nie przyjmie zadnej naukowej imprezy???
    Budujcie urzednicy,przeciez to nie za waszą kasę???

  2. No tego obiektu faktycznie brakowało obok lotniska
    informacja bardzo dobra –
    No Rzeszów staje sie metropolią tylko jest jeden problem tj .Jasionka powinna być włączona do miasta

Comments are closed.