Oświetlenie rzeszowskich Olszynek coraz bliżej. Ratusz szuka wykonawcy

8
Zdjęcie: Maciej Rałowski
Reklama

32 latarnie zostaną postawione do maja 2018 roku na rzeszowskich Olszynkach. Kolejnym krokiem ma być instalacja monitoringu.

Minione wakacje dla rzeszowian, którzy mieszkają w okolicy Olszynek, były dość uciążliwe – mieszkańcy skarżyli się na hałasy i alkoholowe imprezy, zwłaszcza wieczorową porą. Dlatego też ratusz na Olszynkach postanowił w końcu zainstalować latarnie, o które jeszcze w maju zabiegali rzeszowscy miłośnicy jednośladów ze stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl.

Dlatego też od kilku dni ratusz szuka firmy, która zrealizuje inwestycję. Wykonawcę poznamy pod koniec listopada.

Inwestycja zakłada montaż 32 latarni o mocy 2 kW na odcinku o długości 315 m od mostu Narutowicza do Olszynek. Koszt tego przedsięwzięcia to około 400 tys. zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem oświetlenie będzie gotowe w maju 2018 roku.

Kolejnym krokiem ma być zamontowanie na Olszynkach monitoringu, o który prosili okoliczni mieszkańcy.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

8 KOMENTARZE

  1. Oświetlenie powinno być barwy białej lub żółto-białej LED. W Krakowie zamontowany jest system czujnikowy czyli lampy zapalają się tylko wtedy gdy ktoś idzie lub jedzie, tj. jedziesz rowerem i dwie lampy do przodu zapalają się, a te z tyłu gasną . Generuje to oszczędności, ma to sens np. od Lisiej Góry w górę Wisłoka. W Krakowie jednak ruch pieszo rowerowy jest tak intensywny że rozwiązanie takie nie ma sensu ponieważ lampy świecą się cały czas. W Rzeszowie mogłoby to być ciekawe rozwiązanie.

  2. A zalew się zamula… wody w kranach zacznie brakować. O kumaku tu jeszcze nie słyszeli? No tak, niech żyje propaganda sukcesu!

    • Za odmulenie naszego Wisłoka odpowiada Kraków który jest właścicielem akwenu. Krakusi centusie nie wydadzą złotówki na Rzeszów. Prędzej zatrudnią ekologów którzy wstrzymają same plany odmulenia. Nawet gdyby nasi chcieli to i tak Kraków nie da pieniędzy. Wiem bo 3 lata mieszkałem i znam ludzi.

Comments are closed.