Powołano komisję do wyboru nowego dyrektora szpitala na ul. Lwowskiej

3
Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Sześcioosobowa komisja wybierze nowego dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. We wtorek powołał ją zarząd województwa podkarpackiego.

Tomasz Leyko, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, poinformował, że komisja opracuje regulamin i przeprowadzi konkurs na stanowisko dyrektora SW nr 2 przy ul. Lwowskiej.

– W skład komisji wchodzi sześciu przedstawicieli organu prowadzącego, czyli samorządu województwa (w tym jeden lekarz), przedstawiciel rady społecznej szpitala oraz przedstawiciel Uniwersytetu Rzeszowskiego – poinformował Tomasz Leyko.

W składzie komisji konkursowej znaleźli się: Lesław Majkut (przewodniczący) oraz prof. Sławomir Snela, Wojciech Trzaska, Edward Prajsnar, Beata Bróż-Szaluś, Mariusz Bednarz, Jerzy Cypryś (rada społ.), Artur Mazur (UR).

Komisja wybierze nowego dyrektora po tym, jak w ubiegłym tygodniu stanowiska dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie stracił Janusz Solarz, który placówką rządził przez 16 lat. Solarz został odwołany z powodu rosnących długów szpitala, które dzisiaj przekraczają 20 mln zł.

W obronie Janusza Solarza stanęli lekarze i związki zawodowe. Ich zdaniem Solarz powinien wrócić na stanowisko.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. My lekarze – bez pana Sz. – ze stanowczością popieramy Pana Marszałka w decyzji i dziękujemy.
    Czas na zmianę już dawno powinien nastąpić, za tą obłudę i grę aktorską, czekamy na kogoś mądrego!!

  2. Życzę wszystkim pacjentom takich lekarzy, jak mój chomik ma weterynarza. USG zrobione na wejście, zastrzyk podany przez lekarza, a nie przez personel pomocniczy. Pełna empatia i zrozumienie pacjenta. Bez kolejek, jak się umawia na godzinę to jest tak jak powiedział. Weterynarze na lekarzy!

  3. To doktory teraz czas zacisnąć pasa bo wypłata zubożeje ale w zamian trzeba będzie zakasać rękawy i zabrać się do roboty. Czas najwyższy z tej „umieralni” na górce zrobić szpital z prawdziwego zdarzenia.

Comments are closed.