Przetarg na rozbudowę rzeszowskiej hali Podpromie ogłoszony

7
Reklama

Z ponad rocznym poślizgiem, ale w końcu się udało. Przetarg na rozbudowę hali na Podpromiu został w końcu ogłoszony. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace.

 

Przypomnijmy, że w ub. r. ratusz obiecywał, że Podpromie w nowej wersji będzie gotowe  już w październiku tego roku. Jak się później okazało, do tego czasu nie udało się nawet ogłosić przetargu na wybór firmy, która rozbuduje halę. 

Ratuszowi udało się pozyskać na inwestycję dofinansowanie w wysokości 10 mln zł. Pieniądze przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to rozbudowa Podpromia zakończy się na przełomie 2018/2019 roku.

– Pierwsze prace przygotowawcze chcemy rozpocząć jeszcze w tym roku. W maju, po zakończeniu sezonu siatkarskich rozgrywek PlusLigi, planujemy z rozbudową ruszyć pełną parą – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 30 mln zł. W ramach prac zostanie rozebrana część istniejącego budynku. Podpromie zostanie powiększone z 4,3 tys. do 6,9 tys. miejsc dla kibiców.

Ponadto, obecne strefy wejściowe do hali, po obu jej stronach, zostaną zburzone i powstaną nowe. W środku zmieni się kształt trybun – będą zaokrąglone. Powstaną też nowe trybuny w miejscu, gdzie obecnie są nadwieszenia. Dolne trybuny będą składane, stałe będą natomiast trybuny górne.

Po obu stronach boiska powstanie specjalna strefa dla VIP-ów. W hali będą również m.in. restauracje oraz sklep kibica, a także specjalna strefa dla dziennikarzy, gdzie będą mogli porozmawiać z siatkarzami schodzącymi do szatni.

Będą również pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia oraz odnowa biologiczna dla zawodników. Najnowszym pomysłem ratusza w kwestii przebudowy Podpromia jest stworzenie Alei Gwiazd Siatkówki, która upamiętni najwybitniejszych zawodników związanych ze stolicą Podkarpacia.

Na Podpromiu swoje mecze rozgrywają siatkarze Asseco Resovii i siatkarki Developres Rzeszów. Na czas meczów roboty budowlane będą przerywane.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

7 KOMENTARZE

 1. Co z akustyką?
  Estrada mogłaby tam robić imprezy promujące miasto i na tym zarobić.

  Dzisiaj poinformowano o koncercie Pearl Jam w krakowskiej arenie. Taka kapela już dawno zagrałby w Rzeszowie, gdyby poprawiono akustykę, a z frekwencją nie byłoby problemu. Rocznie, można robić 10 tego typu imprez muzycznych, bo kapel światowego formatu, za niezbyt duże pieniądze, obecnie nie brakuje.

 2. A gdzie miejsca parkingowe? Bo jak na razie, to w czasie imprez, pół osiedla Hetmańska jest zastawiona, łącznie z chodnikami i trawnikami. To co się dzieje w pobliżu Hali i jej malutkiego górnego parkingu przerasta ludzkie pojęcie!! Ludzie niemyślący lub myślący „inaczej” przy wjeździe i wyjeździe od bloku przy ul. Lenartowicza 9, blokują codziennie ( nie tylko podczas imprez) dwa pasy ruchu ( a jest tam zakaz parkowania) nikt, ani straż, ani policja nic sobie z tego faktu nie robią. Trzeba jeździć pod prąd, a ludzie tamtędy przechodzący muszą chodzić środkiem drogi i wchodzić pod koła jadących samochodów!!!

  • Tak świete słowa – tam chyba tą drogę (lenartowicza9) projektował totalny dureń co sie w piaskownicy autkami bawił
   Co z tego że są znaki /jak nikt nie interweniuje – samochody jak stały tak stoją od co najmniej 4 lat i nic- brak chodników to trwa lata całe a ratusz duma i duma i wymyśla koncepcje / wizje – i programy na które wydaje nasze pieniądze i dalej nic zamiast robić to co teraz jest do zrobienia : wczoraj / dziś i jutro

 3. Czekam na artykuł że już coś rozbierają albo że coś już przerabiają albo że już cos zbudowali nowego- na razie trwa przelewanie z szklanki do garnuszka a z garnuszka do filiżanki a rok kolejny się kończy i na razie tylko : słowa/słowa/słowa

  • To chwile poczekasz. U nas to tylko planują, wydają pieniądze na koncepcje, kilka przetargów. Jak zaczną w 2050 będzie dobrze.

Comments are closed.