Ksenofobiczny atak w Rzeszowie na ukraińskich studentów. 5 osób zatrzymanych

37
Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Zarzuty pobicia na tle narodowościowym usłyszało pięciu mieszkańców Rzeszowa, którzy w miniony weekend pobili trzech studentów z Ukrainy.

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 3:00 w nocy w pobliżu klubu studenckiego „Pod Palmą” przy ul. Cichej.  Pięciu mężczyzn w wieku 19 i 20 lat zaczepiło wracających do akademika trzech ukraińskich studentów. Zaczęło się od tekstu: „Skąd jesteście?”.

– Potem sprawcy zapytali studentów, czy Lwów jest polski, czy ukraiński. Gdy studenci odpowiedzieli, że ukraiński, to dowiedzieli się, że są banderowcami i zostali pobici. Studenci trafili do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi Piotr Pawlik, wiceszef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa.

Policja o zdarzeniu została poinformowana przez recepcjonistkę akademika, przy którym doszło do pobicia ukraińskich studentów. Policjanci zatrzymali pięciu sprawców pobicia. – Pomógł nam również zapis z monitoringu – twierdzi Adam Szeląg, rzecznik policji w Rzeszowie.

Sprawcami pobicia okazali się mieszkańcy Rzeszowa. W poniedziałek cała piątka została doprowadzona do prokuratury.

– Mężczyznom przedstawiliśmy zarzuty pobicia na tle narodowościowym. Przyznali się do winy. Grozi im kara do pięciu lat więzienia – dodaje prokurator Pawlik. Wobec podejrzanych prokuratura zastosowała dozory policyjne. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

37 KOMENTARZE

 1. Żadnym egzaminem nie sprawdzisz, czy ktoś czuje się Polakiem, co najwyżej możesz sprawdzić czy ma polskie korzenie i wiedzę o Polsce. Biskup Szeptycki np. pięknie mówił po polsku, polską kulturę świetnie znał, a Polakiem nie był wcale. Ale według dzisiejszych kryteriów Kartę dostałby bez problemu. Notabene, polskie dokumenty mieli też Ukraińcy z rodzin mieszanych, czasem też banderowcy – ukradzione od ofiar i wreszcie kartę Polaka można tanio kupić.
  Poczytaj sobie artykuł: „Ukraińska telewizja pokazuje Ukraińcom, jak łatwo znaleźć pracę w Polsce i kupić Kartę Polaka” czy „Marzenie Ukraińca: Karta Polaka”.
  Podsumowując – Karta nie przesądza czy ktoś jest Polakiem, nieUkraincem czy niebanderowcem. Oby był tylko porządnym człowiekiem i Polska była u niego na pierwszym miejscu.

 2. Banderowcy chcieli, aby Polacy przez 10 następnych pokoleń pamiętali ich zbrodnie i z tego powodu mordowali okrutnie. Banderowcy byli i są Ukrańcami, tak jak naziści byli Niemcami. Nie zapomnimy tej zbrodni przez 100 pokoleń. Niech wracają skąd przyszli! Niech walczą o ziemie, których nawet nie potrafią potem dobrze zaorać…

 3. Prezydent Przemyśla z zakazem wjazdu na Ukrainę, Komorowski obrzucony jajami w Kijowie, polska delegacja polityków pobita po szczycie nato na przejsciu polsko-ukraińckim, studenci z Ukrainy z flagą bandery w Przemysłu w galerii handlowej … a tu się litują nad pijanymi ukraińcami co o 3 w nocy jak podaje gazeta wyborcza na pytanie czyj jest Lwów? odpowiadali Polakom że ukraiński.

  No to mają co sami sprowokowali.

 4. Atak ten należy potępić bo nie jesteśmy dziczą żeby atakować ludzi z innych krajów ale akty agresji będą niestety się pojawiać wg mnie. Jest to wynik polityki prowadzonej przez Ukraine, która gloryfikuję formacje oun upa. Nikt nie neguje jej walki o wolna Ukrainę ale faktem jest, że jednym z elementów tej walki była fizyczna eksterminacja ludności cywilnej polskiej, żydowskiej, ormiańskiej. Zwykłe ludobójstwo na okupowanych 7 woj 2RP, które państwo ukraińskie powinno potepić. Przykre, ze Ukraina buduje dzisiaj swoja historię w taki sposób. Jest ich w Polsce dziś ok miliona-praca,stypendia,karty Polaka,stały pobyt…choć nie są w UE,to wszystko dzięki pomocy Polaków.Gloryfikowanie ludzi, którzy wydawali np. oto takie rozkazy-… w związku z sukcesami bolszewików, należy przyśpieszyć likwidację Polaków, w pień wycinać, czysto polskie wsie palić…. to nie zbyt mądra polityka w stosunku do przyjaznego narodu.Niestety nacjonaliści ukraińscy mordowali tez samych Ukraińców- Kresowa Księga Sprawiedliwych. Jest to naprawdę bardzo smutne,zawsze czułem sympatie do tego narodu i życzę im najlepiej ale Ukraina idąca dzisiaj drogą nacjonalizmu nie będzie przyjacielem Polski na dłuższą metę.
  Co do haniebnych wpisów na temat porównywania ludobójców z oun upa z AK to proszę o chociaż jeden rozkaz, który mówiłby o tym, ze ta formacja przygotowała zaplanowana czystkę, element kryminalny się zdarzał to fakt ale Polska, która była 123 lata pod zaborami i napadnięta 1 września nigdy nie zdecydowała się na ludobójstwo w walc o ziemię i niepodległość.

 5. a ja gnije z polaczków tęskniących za biedaszybami na wschodzie, kiedy dostali poniemieckie rozwinięte ziemie, ale polaczek musi mieć dużo, duży samochód, duży dom, duża głupota

 6. Ciekawe czy ci Ukraińcy, którzy kilka miesięcy temu na przejściu granicznym grozili śmiercią polskim dyplomatom usłyszeli zarzuty od prokuratury? Nie. Mało tego, inni Ukraińcy im przyklasnęli, bo tak należy z Lachami postępować. Co najbardziej w tym żenujące to to, że ci dyplomaci twierdzili, że ci huligani ukraińscy mieli do tego prawo.

  • Kurde. Jestem z Kijowa, nigdy nie nikt z mojej rodziny nie był w upa oun. Trzy łata w rzeszowie, rodzice co miesiąc wysyłają około 1500 zł na moje życie(mieszkanie, jedzenie, studia), czyli około 54000 zł inwestycji dla rzeszowa, dla polski. takich mnóstwo. jednak pierdoloni polski nacyści o tym nigdy nie pomyślą, bo nie ma czym.
   POLSKA DLA POLAKÓW! ANGLIA DLA ANGLIKÓW I POLAKÓW!
   typowy polski idiota-nacysta: do 18 lat szkoła gdzie ma oceny od 2 do 3, po 18 do 24 rodzice utrzymują, 24+ zmywak w anglii
   możecie być z siebie dumni

   • Polacy za możliwość migracji zapłacili członkostwem w Unii, podczas gdy Ukraińcy migrację do Polski mają za darmo. Porównanie do Anglii jest więc stare i niezbyt lotne.

   • Co za łaska nas spotkała od ciebie 🙂
    A tak na poważnie. Polska jest 4 w Unii, jeśli chodzi o wykształcenie wyższe. O Ukrainie jest stereotyp, że dyplom można kupić. Liczba ukraińskich studentów i uczniów, w tym ciebie, też świadczy o Polsce i Ukrainie. A potem praca na polskiej budowie, w rolnictwie albo na zmywaku.
    Stary chłop+ i ciągle doisz dobrą kasę od rodziców (może też stypendium na miejscu), zamiast iść do pracy i sam na siebie zarobić.

 7. Ta młodociana hołota od pobicia to błędy natury, jednostki wadliwe, o upośledzonych genach, pogarszające jakość genotypu populacji ludzkiej, ciągnące człowieczeństwo w dół. Pasożyty, osobniki zdegenerowane, wrzód na zdrowej tkance społeczeństwa. W Polsce przedwojennej były prowadzone szeroko zakrojone badania i prace mające na celu wcielenie w życie zabiegów eugenicznych, mających na celu wyeliminowanie ze społeczeństwa owych wadliwych genów poprzez uniemożliwienie rozmnażania się wszelkiego autoramentu bandytom, degeneratom, alkoholikom itp. Niestety prace te zostały zarzucone jako nieetyczne, niemoralne i inne takie tam pierdy. Dziś, jak tak patrzę dookoła, silna jest, jak nigdy dotąd potrzeba zabiegów w postaci sterylizacji tych wszystkich patologicznych, bandyckich, bezmózgich elementów, jak też wysyłania ich samych do resocjalizacji poprzez długoletnią, ciężką darmową pracę na rzecz społeczeństwa. Dlaczego nie jest to możliwe? Bo przecież to nieetyczne i nieludzkie (sic!) Ludzkie za to jest to co oni robią. Racja, utrzymujmy dalej za nasze podatki rzeszę społecznych pasożytów. Za nasze pieniądze jeździ do nich policja, wożą ich karetki jak się potną kosami i maczetami, renty i socjal też będą dostawać za nasze pieniądze, w spa-więzieniu też są utrzymywani za nasze pieniądze, 2500 zł/m-c za każdego czuba. Debile spłodzą dzieci, które zostaną identycznymi debilami. itd itd.

  W przyrodzie, w procesie ewolucji, wśród zwierząt, w naturalnym środowisku osobniki tak skrajnie upośledzone i pozbawione jakiegokolwiek instynktu giną, jako całkowicie nieprzystosowane, osłabiające gatunek i zbędne. U ludzi – niestety nierealne. Państwo wyciąga ich z gówna, zamiast wepchnąć drągiem pod powierzchnię, i dalej wrzuca między społeczeństwo, pasąc ich naszymi pieniędzmi.

  Chciałbym czytać TYLKO takie informacje, jak te o przeszczepianiu twarzy, grafenie, nożach gamma, o pentakwarkach, o Plutonie, o lądowaniu na komecie, na Marsie. Niestety w obecnym świecie, gdzie narodowi degeneraci mają przyzwolenie na przemoc, w świecie mylnie pojmowanych praw człowieka przysługujących pedofilom, gwałcicielom, zwyrodnialcom, mordercom, wszelkim bandytom takim jak tych 5 debili z Rzeszowa – nie jest to możliwe. Jesteśmy skazani na coraz większą ilość doniesień o „dokonaniach” takich zwierząt.

  I nie ma tu żadnego znaczenia kto komu co zabrał w przeszłości. Ci ukraińscy studenci tego nie zrobili i na pewno nikt nie ma prawa ich rozliczać za błędy przodków, tak jak nikt nie rozlicza tych 20-letnich śmieci z postępowania ich dziadków, jakiekolwiek by ono nie było.

  Tak właśnie Polska powstaje z kolan. Pięścią i groźbą sprowadzając do parteru bogu ducha winnych ludzi. To jest prawdziwy wstyd i hańba.

  • Moim zdaniem to nie warto patrzyć na to co było. Jak napisałem to Lwów był po władzą wielu państw i jak teraz wyznaczyć czyje to miasto(kto założył, czy kto dłużej rządził czy kto teraz rządzi)? A, co najważniejsze, czy w ogóle to jest potrzebne. We Lwowie mieszkają bok obok dużo ludzi, każdy ma jakieś inne pochodzenie, korzenie albo rodaków albo znajomych z innych krajów. Ale żyją i nie kłócą się o to czy to lwów polski, czy ukraiński, czy rosyjski, czy litewski i t.d., nie kłócą się bo to ich miasto. Historycznie różnie było (dobrze i źle) ale to ich połączyło. W Ukrainie rzadko powstaje pytanie czyj jest lwów bo ludzie wiedzą że tam dla każdego jest miejsce i jest część historii z inny państw(czasów). Moim zdaniem zdaniem na to co było trzeba patrzyć tylko jak na coś co było i nie brać to blisko do serca, bo okropne rzeczy były z obu stron.
   P.S.: nie mówię że w ukrainie nie ma takich tępych którzy nie wiedząc historii lub nie myśląc głową wyskakują z różnymi hasłami. Po prostu aby być kretynem człowiek nie musi być określonej narodowości.

   • Jak ci się leniu nie chciało poczytać historii Lwowa to i nie dziwota, że nie ogarniasz czyj był historycznie i etnicznie.
    Ha, ha, podobno Stalin miał powiedzieć, że Warszawa jest rosyjska, bo tam też byli Rosjanie, zaś Niemcy uznawali Kraków za niemiecki. A polscy kolaboranci też pewnie mówili, że wszystko jedno czyje to miasta, w sumie to nie wiadomo komu się one należą. Jak myślisz, co taka postawa przypomina?

 8. Weźcie sobie ten Lwów, razem z jego biedą, a oddajcie Niemcom zabrane im ziemie zachodnie, razem z Wrocławiem, Szczecinem, Opolem i kilkoma innymi.
  Od Polski zostały odcięte najbiedniejsze rejony, parające się rolnictwem, w zamian włączono wyżej rozwinięte ziemie zachodnie (wystarczy popatrzeć na gęstość linii kolejowych, która się wiele nie zmieniła od 1918 roku). Ale tak, Lwów dla Polaków. Chyba po to, żeby go otoczyć silosem, stłoczyć w nim wszystkich ‚narodowych” geniuszy, zabetonować i wrzucić bombę.

  • Jakbyś zapomniał to Niemcy w XX wieku rozpetali 2 wojny światowe i doprowadzili do zagłady wielu milionów Europejczyków. Nic im się nie należy to Państwo po 2 WS powinno zniknąć z powierzchni ziemi

  • Lwów biedny? A słyszałeś o zagłębiu borysławskim. O tym że przed wojną Polska pod względem ropy naftowej była samowystarczalna? A ziemie zachodnie to nam się należą jako rekompensata za 6 lat cierpień zniszczenie państwa i zamordowanie 6 mln obywateli (procentowo najwięcej ze wszystkich krajów z koszmaru II wojny św.). Nie można napaść na czyjś dom spalić go okraść , część mieszkańców wymordować , resztę dręczyć przez 6 lat i nie ponieść żadnej zapłaty.

  • Ucz się odkłamanej historii to dowiesz się czyj był wcześniej Wrocław Szczecin Berlin czy Kijów. Masz ciasno upchane w głowie propagandy rodem z NKWD.

 9. Sam ,,kwiat inteligencji narodu” w wieku 16-25 lat.PATOLOGIA zwyczajna.Napisać coś mądrego to wymaga ruszenia szarymi komórkami….Takie pokolenie….Wszystko się należy.Ale spokojnie gówniarze…Od 2018 wraca obowiązkowe wojsko to się nauczycie myślenia a nie sięw d*pach przewraca od nieróbstwa i ,,internetów”.Autorze artykułu popraw to zdanie ,,czy Lwów jest polski jest, czy ukraiński. „.

 10. Do (prawie) wszystkich powyżej: jesteście chorzy.
  I nie, nie jestem lewakiem jak niektórzy mi tu zaraz przypną łatkę, po prostu uważam, że atak na obywateli innego kraju za powiedzenie przez nich prawdy jest chory. Ciekawe czy swoich rodaków za granicą (Anglia, Holandia, Niemcy itd.) też nazywacie „upadlincami”? Czyżby rozdwojenie jaźni pod tytułem „Polska dla Polaków, Anglia dla Anglików i Polaków”?

  • Polacy za możliwość migracji zapłacili członkostwem w Unii, więc nikt im łaski nie robi. Natomiast Ukraina w UE nie jest. Porównanie więc z upy wzięte.

  • Nie rozumiem o co ci chodzi. Ja nie chce zaczynać żadnej kłótni ale ty nigdy niemyślałeś co to w ogóle jest Karta Polaka i jak ją można dostać? Karta Polaka to nie jest dokument wydawany z d…py każdemu ukraincu to jest dokument wydawany obywatelam różnych krajów wschodnich (Ukraina, Białoruś, Rosja)w celach pomocy etnicznym polakom zamieszkającyh na terenie pewnego kraju. I nie poprostu wydawany! Żeby otrzymać Kartę Polaka ty musisz mieć korzenie polskie nie dalej niż pradżadkowie!!!!!!!(według tego już można powiedzic, że KAŻDY właściciel Karty Polaka ETNICZNIE nie jest banderowcem i nie jak z nimi nie powiązan) znać na odpowiednim poziomie język polski, znać tradycję, kulturę, historje RP oraz prejśc wywiad z Polskim Konsulem!!! Tak oni mają pewne ulgi ale ulgi te dotyczą wyłacznie statuta(tak oni mają darmowe wizy ale za paszporty i inne dokumenty oni płacą). Czyli ty możesz studjować, dostawać stypendje, prace w Polsce jako polak, a nie jak ukrainiec, białorusin czy rosjanin ale to nie zwalnia np. z egzaminów studentów lub od płacenia podatków pracowników, itp. Oni wszyscy uczą sie, pracują jak Polacy! Główny paradoks w tym wszystkim to, że kiedy Polacy biją i nazywają ukrainców z Kartą Polaka banderowcami to Polacy de fakto biją i nazywają banderowcami Polaków!!! Oczywiście nie wszycy ukraincy które posiadają Kartę Polaka zachowują siebie w odpowiednij sposób i zachowują się tolerancyjnie ale ponownie nie są oni banderowcami, wnukami zabójсów itp!!!!!

Comments are closed.