Rozbudowa hali na Podpromiu utknęła. Najpierw dialog, potem przetarg

5
Reklama

Gdy ogłoszono przetarg na rozbudowę rzeszowskiej hali Podpromie żadna firma się nie zgłosiła. Dlatego ratusz zmienił strategię i najpierw będzie prowadzić dialog, później ogłosi przetarg.

 

Rozbudowa hali na Podpromiu ma już ponad pół roku opóźnienia. Po ogłoszonym w listopadzie 2017 roku przetargu, najpierw dwukrotnie przekładano termin otwarcia ofert, następnie okazało się, że po odpowiedzi ratusza na ponad 100 pytań, żadna firma nie chciała podjąć się wyzwania.

Wobec tego miasto zmieniło strategię i tym razem, zanim ogłosi kolejny przetarg, zaprasza potencjalnych wykonawców do dialogu technicznego.

– To przedprzetargowa procedura, która pozwoli na rozmowy z zainteresowanymi firmami. W ten sposób chcemy dowiedzieć się, jak lepiej zoptymalizować koszty, jakie założenia przyjąć, jakie obawy mają wykonawcy w związku z realizacją rozbudowy Podpromia – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Ratusz chce uniknąć kolejnej sytuacji, w której do przetargu na wybór wykonawcy rozbudowy hali, nikt się nie zgłosi.  Spółki zainteresowane dialogiem z miastem mogą się zgłaszać przez najbliższe siedem dni do magistratu. Rozmowy mają trwać do końca marca.

Na kwiecień zaplanowano ogłoszenie przetargu. Czy w takim układzie termin realizacji inwestycji do 2019 roku będzie podtrzymany? – Póki co tak. W trakcie dialogu będziemy rozmawiać z firmami również i na ten temat, więc być może coś się zmieni w tej kwestii – wyjaśnia Chłodnicki.

Do rozbudowy Podpromia ma się dołożyć Ministerstwo Sportu i Turystyki. Kwota dofinansowania to 10 mln złotych. Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 30 mln zł.

W ramach prowadzonych prac rozebrana będzie część istniejącego budynku. Podpromie zostanie powiększone z 4,3 tys. do 6,9 tys. miejsc dla kibiców. Ponadto, zostanie przebudowane wejście do hali. Powstaną także: strefa VIP, restauracja, sklep kibica oraz specjalna strefa dla dziennikarzy.

Na przebudowanej hali mają się również pojawić nowe pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia, a także odnowa biologiczna dla zawodników. Ratusz chce stworzyć również Aleję Gwiazd Siatkówki, która upamiętni najwybitniejszych zawodników związanych ze stolicą Podkarpacia.

Na Podpromiu swoje mecze rozgrywają siatkarze Asseco Resovii i siatkarki Developres Rzeszów.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

5 KOMENTARZE

 1. 08-lipca 2016 roku pokazały sie piersze wizualizacje hali po remoncie – przebudowie ,
  w której od ponad 40 lat ciągle się coś przerabia – przebudowywuje – dobudowujedobudowuje, opowiada się ludziom banialuki – trzepie kase i co mamy
  No mamy – to że dalej nic nowego ; teraz bedą się spotykać,debatować,analizować,opowiadać w koło to samo ,
  A co istotne najpierw remont miał wynosic 20 milionów
  ( 2016)a teraz co ?
  na 30 milionów do zabrania za robote nie ma oferenta czyli sprawa jest prosta jak budowa cepa
  Jest okazja aby wyszarpac więcej szmalu bo pieniądz jest pewny ; miadto zawsze da bo ściągnie z podatków a minister juz 10 baniek na stole położył – więc te informacje to tylko mieszanie kijem w Wisłoku – chodzi tylko o kase i jak miasto sypnie:
  Czyli tyle dla Was – tyle dla Nas – a za tyle robicie ; O i robota ruszy z kopyta – bo robota ma się robic
  A ponadto co z parkingiem – brać sie od razu za rozbudowe parkingu turbo se włączyć bo juz marzec a tu marazm z halą i parkingiem

 2. A parking urzędasy gdzie? Chcecie niemal podwoić liczbę kibiców a teraz kibice nie mają gdzie postawić swoje samochody , przyjeżdżając na imprezę . Czy kogoś z ratusza to obchodzi ? Czy udajecie , że jakoś to będzie.

 3. 1. Kiedyś była mowa o rozbudowie do 10 tys. ludzi, potem 8, następnie 7500, teraz 6900…. Gdy w końcu ratusz cokolwiek ruszy z działaniem, to ile zostanie z tych liczb?
  2. Brak choćby miniwzmianki o rozbudowie parkingu przy Podpromiu, gdzie wtedy zaparkuje te, najprawdopodobniej ok. 6 tys. kibiców? (Podobnie jest przy basenach na Pułaskiego).
  3. Po co wydawać 30 mln zł (szacunek na teraz, kiedyś może być tylko drożej) na halę o ciągle malejacej liczbie krzeseł, gdy znacząco rośnie wówczas koszt każdego nowego krzesełkokibica?
  4. czy nie lepiej zbudować nową, wielofunkcyjną halę na ok. 10 – 12 tys. ludzi, która poza siatkówką może jeszcze inaczej na siebie zarabiać, do tego sensowny parking i dojazd, wszystko za relatywnie sporo taniej na osobokrzesełko?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ