Na rzeszowskim Rynku nie będzie w tym roku bożonarodzeniowego jarmarku

4
Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Z braku sponsorów zrezygnowano z organizowania na Rynku w Rzeszowie Świątecznego Miasteczka. Ale nie zabraknie innych świątecznych akcentów. 

Sery, wędliny, chleby, gałgankowe laleczki, ceramiczne aniołki i ciepłe kożuchy, rozgrzewająca nalewka i wiele, wiele innych produktów od regionalnych producentów nie pojawi się w tym roku na rzeszowskim Rynku. Dlaczego? Bo Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego można było kupić różne smakołyki i gadżety nie odbędzie się.

– Decyzja o tym, że w tym roku nie będziemy organizować Świątecznego Miasteczka zapadła kilka miesięcy temu. Wpłynęło na nią wiele czynników. Jednym z nich jest fakt, że nie znaleźliśmy sponsora, który chciałby nas wesprzeć – wyjaśnia zespół firmy ProAktyw, która do tej pory zajmowała się organizacją wydarzenia.

ProAktyw podkreśla jednak, że idea, która przyświecała im w poprzednikach latach przy organizowaniu Świątecznego Miasteczka, jest wciąż żywa.

– Chcemy krzewić tradycję i odkrywać ją wciąż na nowo. Nie wykluczone, że w przyszłym roku Świąteczne Miasteczko zagości na rzeszowskim Rynku ponownie. Tymczasem pozostaje nam życzyć wszystkim sympatykom Świątecznego Miasteczka, żeby w tym roku znaleźli swoje miejsce, w którym będą mogli spotkać się ze znajomymi, zjeść coś dobrego oraz kupić świąteczne prezenty dla bliskich – dodaje zespół ProAktyw.

Chociaż w Rzeszowie Jarmarku Bożonarodzeniowego nie będzie, to jednak kilku akcentów świątecznych nie zabraknie. Pierwszym z nich będzie wizyta Św. Mikołaja, który w najbliższą sobotę 9 grudnia o 13:00 wyląduje na płycie Rynku.

W trakcie obecności Świętego Mikołaja będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie, a także uczestniczyć w świątecznych grach i zabawach. Jeśli chcecie, aby wasza pociecha dostała prezent od Mikołaja na scenie wystarczy wysłać zgłoszenie (imię i nazwisko dziecka, nr kontaktowy do rodzica) na adres psobczyk@estrada.rzeszow.pl do 7 grudnia.

Paczki z przygotowanymi i podpisanymi prezentami przyjmowane będą 7 oraz 8 grudnia w Podziemnej Trasie Turystycznej w godz. 9:00 – 18:00. Przed 16:00 szkoła tańca LEMON zaprezentuje krótki pokaz, a także animacje taneczne.

W piątek (22 grudnia) na rzeszowskim Rynku odbędzie się z kolei miejska Wigilia z życzeniami, wspólną modlitwą i dzieleniem się opłatkiem. Jak co roku, harcerze z Komendy Hufca ZHP w Rzeszowie przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju, a uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie będą serwować mieszkańcom własnoręcznie przygotowane tradycyjne wigilijne potrawy.

Atrakcją dla najmłodszych z pewnością będzie żywa szopka – zagrodę ze zwierzętami będzie można oglądać od godz. 14:30.

Muzyczną oprawę w świątecznym klimacie zapewnią dzieci z zespołu „Gabcia i przyjaciele”, które wystąpią z programem „Świąteczne piosenki” oraz artyści z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Po zapadnięciu zmroku niebo rozświetli wyjątkowy pokaz ognia w wykonaniu Teatru Żywiołów Versus.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się z przedmówcami. Ten pseudo jarmark, to był na miarę podrzędnego miasteczka powiatowego. A tym pseudo lodowiskiem tylko wystawiliśmy się na pośmiewisko.

  2. I dobrze. Lepiej nie robić niż robić byle jak. Bo to co było to było baaardzo delikatnie mówiąc takie sobie. Najlepszy, klimatyczny jarmark noworoczny, ze swietnym grzańcem, tłumami ludzi, niskimi cenami jest we Lwowie od 20 grudnia do 20 stycznia. R E W E L A C J A! Jeżdzę od kilku lat co roku i polecam każdemu. To tylko 170km

  3. No nic straconego. Ceny były kosmiczne a podobne towary można sobie obejrzeć w hipermarketach . choćby w Piotrze i Pawle .

Comments are closed.