Tadeusz Ferenc będzie doctorem honoris causa Politechniki Rzeszowskiej

12
Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc
Reklama

Zakończono procedury związane z nadaniem honorowego tytułu prezydentowi Rzeszowa. Tadeusz Ferenc zostanie doctorem honoris causa Politechniki Rzeszowskiej.

– Wszelkie procedury związane z nadaniem tytułu doktora honoris causa się zakończyły. Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej, na którym odbędzie się wręczenie, będzie miało miejsce 19 maja o godz. 11:00 – informuje Anna Worosz, rzecznik prasowy Politechniki Rzeszowskiej.

Wniosek o nadanie prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi tytułu doctora honoris causa recenzowali  prof. Bogusław Łazarz z Politechniki Śląskiej oraz prof. Zbigniew Rykiel z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podczas uroczystości laudację na cześć Tadeusza Ferenca wygłosi prof. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki PRz, natomiast życiorys prezydenta Rzeszowa zaprezentuje dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki prof. Kazimierz Buczek.

Procedurę związaną z nadaniem honorowej godności Tadeuszowi Ferencowi w listopadzie ub. r. zapoczątkowała Rada Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PRz podejmując w tej sprawie uchwałę, którą następnie skierowała do Senatu uczelni. Ten 26 stycznia zdecydował o tym, aby wszcząć postępowanie o  nadanie tytułu i godności doctora honoris causa PRz Tadeuszowi Ferencowi.

Słuszność tej kandydatury uzasadniał m.in. tym, że prezydent Rzeszowa przyczynił się dla rozwoju całego środowiska akademickiego stolicy Podkarpacia.

– Znakomitym tego przykładem jest np. przekazywanie mieszkań dla wykładowców akademickich i gruntów na rozwój infrastruktury rzeszowskich uczelni, wspieranie działań i inicjatyw międzynarodowej wymiany studentów i naukowców, konferencji naukowych oraz imprez sportowych i kulturalnych organizowanych m.in. przez Samorząd Studencki czy koła naukowe – wymienia Anna Worosz.

Innym przykładem działalności Tadeusza Ferenca na rzecz środowiska akademickiego jest wspieranie rozwoju klastrów Dolina Lotnicza i Informatyka Podkarpacka przez realizację wspólnych inicjatyw, kształcenie studentów na potrzeby rynku pracy, a także wspólny udział w międzynarodowych imprezach targowo-wystawienniczych.

– Prezydent Rzeszowa prowadzi przyjazną politykę proinwestycyjną, dzięki czemu powstają nowe miejsca pracy, gdzie nasi absolwenci bez trudu znajdują zatrudnienie, a nasza uczelnia nawiązuje współpracę z przemysłem nie tylko w zakresie prowadzenia badań naukowych na zlecenie podmiotów gospodarczych, ale również praktyk i staży dla studentów – podkreśla Worosz.

– Tworzenie dogodnych warunków do rozwoju zainteresowań sportowych, edukacji kulturalnej młodzieży, budowa parków, skwerów, ścieżek rowerowych itp. sprawia, że Rzeszów jest atrakcyjnym miejscem do studiowania – dodaje.

77-letni Tadeusz Ferenc rządzi miastem od ponad 14 lat. Obecnie to jego czwarta kadencja.
Tytuł doctora honoris causa jest nadawany przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury. Nie wymaga posiadania formalnego wykształcenia, ale nadawany jest zazwyczaj osobom o wysokim statusie społecznym lub naukowym.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

12 KOMENTARZE

 1. Na uroczystości będzie rozłożony najdłuższy czerwony dywan i to ma podobno rozkładać miejski zadymiacz z SLD,wydawca gazetek propagandowych ,radny W. Buż z byłym szefem SLD obecnie zatrudnionym w MPWIK radnym Kamińskim.Klakierów już zamówili propagandowi działacze z ratusza na czele z sekretarzem byłym dziennikarzem Super Nowości oraz kolega dziennikarz z GC Nowiny kórzy od lat tworzą propagandowy duet,co potwierdził prezes SM.

 2. Laudację i może jeszcze hymn uwielbiający, wygłosi były radny miasta z klubu G. Budzik i może jeszcze prof. Niewczas.Żeby czasem za kilka lat nie chciano odbierać tego tytułu honorowego gdy się mieszkańcy po zakonczeniu kadencji dowiedzą o drugiej stronie tego medalu.

 3. Działacz SLD z laudacją dla działacza SLD Zobaczcie jak nasz nowy doktor nadzoruje remont ul. 3,maja….A żeby iść na basen trzeba jechać na wioske kiedy malutki Chełm ma Aquapark. Dajcie mu profesora od razu

  • Ale co ma SLD do Ferenca działań dzięki którym przyczynił się do prężnie działającego miasta ??
   Inwestycja n 3 maja ośle jest w powijakach ,a te nierówności na które skarżą się mieszkańcy i pisole były ułożone chwilowo na święto paniagi aby ludzie nie grzęźli w piasku.

   • Przecież osły, które w życiu nic nie robiły i niczego nie osiągnęły potrafią tylko krytykować. Tak jest najprościej zaistnieć…

  • Odbioru jeszcze nie było. Budowa będzie oddana to będzie można mieć jakieś uwagi. Ale najlepiej dla zasady nic nie robić tylko przeszkadzać.

Comments are closed.