Tadeusz Ferenc ponownie wystartuje w wyborach na prezydenta Rzeszowa?

27
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

– Cieszę się, że PiS podjęło taką decyzję – mówi Tadeusz Ferenc, który prawdopodobnie wystartuje w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Rzeszowa.

W poniedziałek Jarosław Kaczyński, prezes PiS, ogłosił, że jego partia wycofuje się po części z kontrowersyjnego projektu dotyczącego zmian w ordynacji wyborczej. PiS chciał początkowo wprowadzić przy okazji wyborów samorządowych w 2018 roku dwukadencyjność dla prezydentów, burmistrzów i wójtów w polskich miastach. Zmiana miała dotknąć urzędujących już gospodarzy.

Plan PiS wywołał protesty samorządowców a opozycja parlamentarna zarzuciła rządowi Beaty Szydło, że w ten sposób chce wyeliminować z wyborów konkurentów, z którymi PiS regularnie przegrywa walkę wyborczą. Gdyby pomysł został wprowadzony w życie w wyborach nie mógłby wystartować m.in. Tadeusz Ferenc, który Rzeszowem rządzi już czwartą kadencję – od 2002 r.

Ferenc namaścił już swojego następcę, zaczął promować Marka Ustrobińskiego, wiceprezydenta Rzeszowa, odpowiedzialnego za inwestycje. Ale PiS wycofał się z dwukadencyjności wstecz.

– Doszliśmy do wniosku, że podtrzymamy zasadę dwóch kadencji dla osób, które pełnią funkcje jednoosobowe, a więc wójtów, burmistrzów i prezydentów, ale z karencją, tzn. z odłożeniem tego na dwie kadencje – mówił w poniedziałek Jarosław Kaczyński.

Ferenc na 1000 procent

Z decyzji PiS cieszy się Tadeusz Ferenc (SLD), bo to oznacza, że w 2018 roku będzie mógł on startować w wyborach na piątą już kadencję. Ferenc będzie miał wówczas 78 lat, cieszy się ogromnym zaufaniem mieszkańców Rzeszowa.

– To dobra decyzja PiS. Urzędujący od wielu kadencji prezydenci będą mogli ponownie poddać się ocenie społecznej. Cieszę się, że PiS zrezygnował z wyeliminowania ludzi w wyborach, którzy mają ogromne doświadczenie i wybitne osiągnięcia – mówi Rzeszów News Tadeusz Ferenc.

Ferenc nie chce na razie jednoznacznie deklarować, że wystartuje za rok w wyborach na prezydenta Rzeszowa, ale ten scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

– Do wyborów zostało jeszcze 1,5 roku, jest za wcześnie na decyzję, czy wystartuję. Ale bezwzględnie interesuje mnie rozwój Rzeszowa. W mojej głowie wirują nowe myśli i nowe pomysły. Rzeszów będzie się rozwijał. Średnia wieku mieszkańca to 39 lat, 68 proc. mieszkańców jest w wieku produkcyjnym. Będzie miał kto pracować na emerytury. W rozwój miasta chcę się zaangażować na 1000 procent. Poprawa warunków życia mieszkańców jest dla mnie najważniejsza – twierdzi Tadeusz Ferenc.

Plany konkurencji pokrzyżowane

Decyzja PiS paradoksalnie mocno krzyżuje plany politycznej konkurencji. PiS już dawno temu ogłosiło, że w wyborach na prezydenta Rzeszowa wystawi swojego posła Wojciecha Buczaka, byłego wicemarszałka podkarpackiego.

Platforma Obywatelska myślała o pośle Zdzisławie Gawliku, ale planowała się dogadać się z ekipą Tadeusza Ferenca nad jednym wspólnym z kandydatem, by nie dopuścić kandydata PiS do najważniejszego fotela w ratuszu. Gawlika na stanowisku prezydenta Rzeszowa widział sam Ferenc, gdy w 2015 r. startował do Senatu. Gdy wybory przegrał, Ferenc z Gawlika zrezygnował i postawił na Marka Ustrobińskiego.

W obecnej sytuacji nie wiadomo, czy Zdzisław Gawlik stanie w wyborcze szranki z Tadeuszem Ferencem, o ile ten weźmie udział w wyborach. W PO są głosy, że partia powinna mieć swojego kandydata na prezydenta Rzeszowa, bo wzmocni on listę w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa.

– Bo jak startować z listy, która nie ma kandydata na prezydenta? – pyta retorycznie jeden z rzeszowskich polityków PO.  – W ewentualnej drugiej turze poprze się Ferenca – zapowiada.

W wyborach na prezydenta Rzeszowa ma startować także Robert Homicki, rzeszowski radny Nowoczesnej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

27 KOMENTARZE

 1. Takk duzo pozytywnych komentarzy odnosnie Prezydenta, a szczegolnie wieku. Czyzby to byl kolejny przykaz dla pracownikow zeby dobrze pisac o swoim ……

 2. Coś tu dużo czerwonych o mentalności z PRL. Ciemnoty nikt nie przekona i szkoda to robić. Czyste ulice to za mało ma stolicę regionu ktora nawet nie ma normalnego basenu.

  • Te wszystkie duże inwestycje za czasów obecnego prezydenta które rozwinęły miasto nie zauważyłeś ?? Widać ze w Rzeszowie nie byleś i nie masz pojęcia o czym piszesz.

 3. Prywatnie znam pana prezydenta. Proszę mu nie wypominać wieku. Sprawność umysłu większa niż u mnie. Jedyny urzędnik któremu się autentycznie chce działać żeby tu było jak najlepsze miejsce do życia. I w tym jest autentyczny. Taki gospodarz pełną gębą w starym stylu. Drugi już się taki nie trafi. Ale to docenicie dopiero gdy nie daj Boże miasto dostanie się w ręce takiego Kultysa.

 4. Czytelnicy rzeszow news to jednocześnie czytelnicy gazety wyborczej i pochlebcy lewego systemu wiec nie dziwie sie ze będą głosować na kandydata SLD 😉

    • Wasz kandydat ma juz swoje lata i zamiast kartki z krzyżykiem przy jego nazwisku wrzucać w dniu wyborów do urny wyborczej to wcześniej on sam może trafić do urny xD nic nie trwa wiecznie. Hehe

     • Wczoraj pochowalismy 45 letniego kolegę, teoretycznie urna nie była mu jeszcze pisana, praktycznie….. już w grobie leży. Teraz starsi ludzie mają lepsze zdrowie od niejednego w sile wieku, więc nie sądź po pozorach.

     • A ty myślisz że śmierć czeka jedynie ludzi w podeszłym wieku.?? Skąd taka pewność że najbliższe dni nie będą twoimi ostatnimi …

  • Co ma tępaku kandydat SLD , Ferenc przybiera barwy danej partii jedynie podczas wyborów bo takie jest ustanowione prawo. W jednych wyborach stratuje jako kandydat SLd ,w kolejnych PSL a w najbliższych niewykluczone że Po.
   Nie liczy się skąd dana osoba jest lecz ile robi dla miasta .
   To jest jedyna osoba wraz z prezydentem Gdyni której zależny naprawdę na rozwoju miasta, bo potrafi nim zarządzać i się na tym zna. Reszta melepet to siedzi i pierdzi w stołek.

 5. Nie!! tylko nie to, Ferenc odpocznij już sobie. Urzędnicy karmieni corocznymi podwyżkami będą na niego głosować. Utworzyły się grupki trzymające władzę w Rzeszowie. Ktoś z nowymi pomysłami niech wejdzie, Ferenc jest już słaby i wypalony. Pozwólmy mu odpocząć. Dobry przykład dała zmiana dyrektora MZD, teraz NIEDASIE Magdonia powoli zmienia się w DASIĘ . Lubię Ferenca, ale jestem już zmęczony użeraniem się z jego administracją. Ferenc jest jednocześnie sukcesem i kulą u nogi dla Rzeszowa. Wkurza mnie też, że dyskryminuje pieszych i rowerzystów faworyzując spalinowe samochody. Miasta są dla ludzi nie dla maszyn.

  • Stek bzdur i głupot jakbyś był gimbaza. Ferenc ma tyle wigoru że nie jeden młokos mógłby mu pozazdrościć . Urzędnicy dużo zarabiają dlatego wymaga prezydent od nich wielu. Nie ośmieszaj się pisząc ze za podwyżki na niego zagłosują . Ferenc na każdych wyborach deklasuje przeciwnika ,czyżby tyle było urzędników w mieście hahaha
   Ferenc ma dużo pomysłów i nada rozwija miasto , zna się na wszystkim i dąży do zrealizowania celów. Podobnie jest z prezydentem Gdyni który rządzi już 6 kadencje.
   W jaki sposób prezydent dyskryminuje pieszych i rowerzystów, rozwiń temat !!

  • Nie narzekaj. Będziesz miał pisowskiego prezydenta to nic nie załatwisz, Chyba, że będziesz chciał dostać pozwolenie na nowy kościół albo kapliczkę, to będzie załatwione bez kolejki.
   Zresztą był najlepszy przykład pomyłki zwanej Szlachta. Nieudolny jak każdy z pisu.

Comments are closed.