Tadeusz Ferenc zwolennikiem przyjmowania imigrantów. Podpisał deklarację

170
Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc
Reklama

Zespół roboczy ds. migracji i integracji powołało 12 prezydentów największych polskich miast. Projekt poparł m.in. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. – Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów – twierdzą prezydenci.

W piątek w Gdańsku prezydenci podpisali deklarację o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji. Unię tworzy 12 największych polskich miast, wśród nich jest także Rzeszów. Deklaracje podpisali prezydenci tych miast, m.in. Tadeusz Ferenc. Pozostali to prezydenci Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Deklaracja 12 prezydentów ws. integracji to zupełne przeciwieństwo polityki rządu PiS, który nie chce przyjmować uchodźców. Prezydenci uważają, że „migracje to procesy dynamiczne, powszechne i – jak pokazuje historia świata – nieuniknione, a w kontekście sytuacji społeczno-demograficznej naszego kraju – wręcz korzystne”.

Prezydenci przypomnieli, że „przez wieki Polska była krajem wieloetnicznym i wielokulturowym, przyjmującym nowych przybyszów, gościnnym dla ludzi innych narodowości, ras czy religii”.

 – W 2030 roku Polska przestanie być krajem emigranckim, a stanie się krajem imigranckim. Do Polski przyjeżdżać będzie więcej ludzi, niż z niej wyjeżdżać. Trzeba się uczyć na błędach i doświadczeniach innych. Warto się przygotować do tej wizji, wyprzedzając i dopingując rząd centralny – mówił Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, gospodarz piątkowego spotkania. 

„Polskie duże miasta od wielu lat są otwarte na procesy migracyjne i różnorodność mieszkańców. Przyjazna obsługa w urzędach, znalezienie mieszkania, możliwości zatrudnienia, dostęp do edukacji i służby zdrowia, nauka języka i kultury polskiej – to podstawy integracji ludzi o różnym pochodzeniu” – czytamy w deklaracji, którą Rzeszów News otrzymał z Unii Metropolii Polskich.

Zdaniem 12 prezydentów do przyjaznego przyjęcia imigrantów konieczne jest wspólne działanie organów władzy samorządowej i rządowej, służb publicznych, organizacji pozarządowych, kościołów, uczelni wyższych, instytucji kultury oraz organizacji biznesu i rynku pracy.

„W naszym wspólnym, szeroko rozumianym interesie jest odpowiedzialne i bezpieczne zarządzanie migracjami na poziomie lokalnym tak, aby tworzyć miasta społecznie spójne, minimalizując zagrożenia związane z gettoizacją, separacją, biedą i wykluczeniem nowych mieszkańców” – podkreślili prezydenci w podpisanej deklaracji.

Zadeklarowali, że ich miasta będą współdziałały w wymianie doświadczeń i dobrych praktyk, by zapewnić wysoką jakość życia wszystkim mieszkańcom – „w duchu solidarności i odpowiedzialności za wspólnotę, którą tworzymy wraz z migrantami”.

Prezydenci powołali zespół roboczy ds. migracji i integracji, który wymieniać informacje i doświadczenia miast na temat migracji. Zespół będzie wspierany specjalistyczną wiedzą  dwóch kluczowych organizacji: Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) oraz Biura Wysokiego Komisarza Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

Prezydenci zadeklarowali „otwartość i wolę partnerskiej współpracy” z przedstawicielami rządu, organizacjami pozarządowymi i związkami religijnym, by stworzyć i wdrożyć taką polską politykę migracyjną, która jest oparta na bezpiecznym zarządzaniu tej dziedziny. 

„Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów, co pomoże rozwijać nasze miasta, czynić je bardziej innowacyjnymi i konkurencyjnymi” – napisali prezydenci 12 miast Unii Metropolii Polskich.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

170 KOMENTARZE

 1. Pan prezydent już chyba sam pod sobą dołki kopie. Też nie zgadzam się, żeby przyjmować uchodźców. Po pierwsze to nie są kobiety z dziećmi, w tym znaczeniu piszę, że większość to zdrowi silni mężczyźni, którzy jak nawet widać w innych państwach: nie będą pracować. Ba oni nawet nie będą chcieli podjąć pracy. I tak denerwuje mnie to, że oni praktycznie dostaną wszystko za darmo a tu człowiek niczego się nie może dorobić, nawet gdy dosłownie kilka złotych dochód przekroczy to już żaden zasiłek się nie należy. Tu nie ma mowy a jakiejś asymilacji, czego pan prezydent teraz nie spojrzy na inne kraje, że w tam żadna asymilacja NIE WYSTĘPUJE, tu już nikt nie wskaże tego faktu. Niech się lepiej pan prezydent zajmie ważniejszymi sprawami dla miasta: ja się wypytam dlaczego gigantyczne (wielkie) wieżowce budowane są przy „zwykłych domach” lub niskich blokach….
  Rzeszów w moim zdaniem z miasta innowacyjnego po prostu staje się pośmiewiskiem, a tak już w moim otoczeniu funkcjonuje. Zgadzam się z niektórymi przedmówcami, stracił mam moje zaufanie i głos w następnych wyborach i nie tylko przez tę petycję.
  Nie pozdrawiam

 2. Czytałem treść poniższej deklaracji. W świetle „faktów” z jakimi mamy do czynienia w ostatnich latach w Europie, najbardziej rozbawił mnie fragment w którym prezydenci twierdzą monogłosem, że migracja to „PROCES KORZYSTNY”. Dalszy bełkot jest o wymianie kultur i INTEGRACJI….

  Panie Andrzeju, czy ja mam Pana uczyć antropologii kulturowej?
  Zna Pan postać Abrahama?
  Zna Pan obietobietnice Boga jaką mu złożył?
  Zna Pan postać Izmaela (nieprawego syna Abrahama)?
  Jeśli nie, to polecam czem prędzej przestudiować. W innym wypadku dalej będzie Pan krył się za frazesami nie rozumiejąc faktów.

  INTEGRACJI i korelacji z tymi ludzi NIE MA, nie było, i nigdy nie będzie. Ekumenizm Tak, ale integracja jest nie możliwa.

  • Zawęża Pan temat migracji do muzułmanów, bo to teraz temat modny, a przecież deklaracja odnosi się do wszystkich przyjezdnych. I nic nie mówi o przyjmowaniu uchodźców. Wbrew temu, co Pan pisze, MIGRACJA JEST PROCESEM KORZYSTNYM. Są liczne tego przykłady. Więc mówienie o bełkocie jest nieporozumieniem. Podobnie jak nieporozumieniem jest przywoływanie przykładu z ST. Pytanie czego niby miałby on dla dzisiejszej praktyki dowodzić. A co do antropologii kulturowej, chętnie posłucham, bo nie będę udawał, że mam jakąś wiedzę na ten temat.

   • 1. Temat tyczy sie muzułmanów bo na kanwie tzw. „Solidarności europejskiej” dzielilibysmy kwoty w/w.
    Oczywiście – deklaracja unifikuje termin migracji nie zawężając tejże do jednej grupy społecznej. Ale – diabeł tak w szczegółach Panie Andrzeju – niestety trzeba się nauczyć czytać Wasze „pełne troski i pseudo chrześcijańskie miłosci” deklaracje. To taki wilk w owczej skórze. Nie wypada by Pan, człowiek na poziomie mówił że czarne jest nadal białe.

    Kolejno – antropologia nie wyznacza granic poznawczych, więc z tego punktu widzenia analiza faktogramu historycznego musi sięgać aż do Abrahama aby nuc poznać korzeń Izraela i jego potomków dziś atakujących Europę. To właśnie z braku świadomości i pokory wobec wiary ludzie światli tacy jak Pan, popadają w szeroko pojęty „relatywizm poznawczy” i zamiast służyć, spoleczenstwu które im zaufało, zaczynają „w imię zasad” narażać je na nieodwracalne, śmiertelnie niebezpieczne zmiany.

    • No to tu doszliśmy do ściany. Jeśli my (ja) coś napiszemy, to nigdy nie będziemy mieć pewności, że adwersarze nie odwrócą kota ogonem i powiedzą: tak naprawdę, to chodzi wam o coś wręcz przeciwnego. Ale wtedy jakakolwiek rozmowa jest niemożliwa.
     Niestety kompletnie nie zrozumiałem drugiego akapitu. I pewnie już się tego języka nie nauczę.

   • Sprowadźmy cały 3 świat do Europy, a gwarantuję że to Europa zamieni się w 3 świat i nikt nie będzie żył w dostatku. Nie wspominając że „nowi” będą tępić Europejczyków, bo Afrykańczycy i Araby mają parasol ochronny, bo za każdym razem jak dokopią Francuzowi, Szwedowi itd. to jest przywoływany argument rasizmu białych. W Szwecji imigranci dostają śmieszne kary za przestępstwa, miesiąc prac społecznych za pobicie i gwałt na 11 latce, a imigranci którzy zgwałcili niepełnosprawną za wózku, nie zostali nawet osądzeni, prokurator umorzył postępowanie ponieważ wg niego to nie był gwałt, bo poszkodowana (ta kobiecina na wózku) stawiała za mały opór. A jak zebrał się protest, że to nieuczciwe, to zebrał się jeszcze większy kontr-protest, który mówił że ci protestujący to rasiści i naziści. Oni nie są naszymi przyjaciółmi, ale wygląda na to że część osób to zrozumie, dopiero gdy Europa zaleje się krwią. Jak skończą się pieniądze na zasiłki dla rosnącej masy imigrantów, to zobaczycie co to prawdziwa zadyma. tak jak to miało już miejsce w Londynie, Paryżu i w wielu Szwedzkich miastach. W Szwecji z resztą jest 61 stref (na początku roku było ich 56), tak zwanych no-go zone, gdzie nawet policja się nie zapuszcza. Imigracja nie zmniejszy biedy na świcie, jak ktoś zna angielski to niech zobaczy na yt filmik „Immigration World Poverty and Gumballs 2010 – Immigration Doesn’t Work”

 3. Zasiedział się. Najlepszy dowód na konieczność wprowadzenie kadencji przerwy po dwóch ciągłych kadencjach bo niektórym od tego zasiedzenia miesza się w głowie i odrywają się od ziemi.

 4. Pamiętajmy, że Tadeusz Ferenc to stary KOMUCH. Jest czerwony do szpiku kości. KOMUCH ma to do siebie (jak mawiał mój świętej pamięci dziadek będący w AK) że cyt. „mówi co innego, robi co innego i myśli co innego”. Taki jest i Tadeusz którego znam od lat. Połaczenie PO-wskiej (czytaj mafijnej) rady miasta, mamy wypadkową jaką mamy.

  Czas Tadeusza nadszedł.
  Rzeszowianie – pamiętajcie się – od lat rządzi wami chipokryta!

  A może to program STOLICY INNOWACJI BRZMIĄCY;
  1. Działanie PISowni za wszelką cenę.
  2. Przyjmowanie uchodźców (elementu potencjalnie niebezpoecznego) mimo, iź setki rodzimych Rzeszowiaków czeka na lokale socjalne.
  3. Konfabulacyjna współpraca z kosciolem.
  4. Budowa kładek za 14 MLN zł.
  5. Likwidacja parków zielonych spowodowana brakiem zainteresowania planem zagospodarowania przestrzennego.
  6. Sprzedaż najatrakcyjniejszych działek w mieście swoim kolesiom.
  7. Arogancja.
  8. Chamstwo.
  9. Obłuda.

  Czegoś wam to drodzy Rzeszowianie nie przypomina?

 5. Liczy na emeryturę z Bundestagu? L. Miller się za niego wstydzi.
  Może na Zalesiu, po sąsiedzku osiedli mężów z Sudanu?

 6. Pan prezydent (już niedługo) pokazał właśnie jak w niesamowicie efektowny i ekwilibrystyczny sposób strzelić sobie w stopę przed samymi wyborami. Mam nadzieję że jak najwięcej rzeszowiaków przeczyta ten artykuł i nie zagłosuje na tego człowieka w zbliżających się wyborach. Wiele świetnych decyzji i pomysłów można zaprzepaścić jednym nieprzemyślanym gestem i właśnie to zrobił p. Ferenc. To jest raczej jego koniec na stanowisku.

 7. Może powie, że uzgadniał to nie tylko z proboszczem swojej parafii ale może nawet z biskupem rzeszowskim.Bo ostatnio dużo jest wzajemnej współpracy i nie tylko na niwie kościelnej opieki nad duszami ale czyste interesy materialne.Aby czasem biskup nie stracił zaufania wiernych za kontakt z byłym działaczem i członkiem PZPR,SLD.

 8. Karyś – zasuwaj z Kijowskim i resztą aktywistów KOD sprzątać swoje mieszkania na przyjęcie gości. Może będziesz im dawał obiadki w swojej knajpce?
  Nie opowiadaj głupot o naszej pracy zarobkowej po za granicami państwa.
  Co się tyczy FERENCA i Rady Miasta Rzeszowa z Decem na czele – taka deklaracja oznacza otwartą wolę walki z wartościami i Chrześcijaństwem. Pomijam to że mieszkańcy miasta nie mają szans na mieszkania socjalne, że m2 w stolicy innowacji kosztuje nawet 6.000 PLN, że nie buduje się TBS, że Ferenc traktuje miasto jak swoją prywatną parcele (najatrakcyjnejsze działki kupują kolesie z AP Klan i inni biznesiarze deweloperzy, Park Sybiraków oddaje bez walki w akcie zemsty za protesty mieszksnców osiedla).Robi co chce, gdzie chce, i kiedy chce.
  To upadek kultury – akt Apostazji – a to już nie przelewki.
  Oby dni tej prezydentury i Rady w tym składzie były policzone.

 9. Co za skandaliczne komentarze mieszkańców miasta, wśród których nie ma praktycznie rodziny, której członkowie nie wyjeżdżaliby za granicę za chlebem. Nie pamiętacie tego? Mieliście wszyscy wielkie szczęście, że nie uciekaliście śmierci. Choć nasi przodkowie uciekali. Także na bliski wschód. Stoicie w kolejkach po kebaby i nie przeszkadza wam, że przygotowują je uchodźcy. Wspaniali ludzie, którzy przyjechali tutaj wierząc, że jesteśmy mądrym, tolerancyjnym krajem, pełnym mądrych, otwartych ludzi. Co za wstyd. Wstydźcie się w mieście pełnym świetnej młodzieży z Ukrainy, uśmiechniętych Kurdów i Turków. Wy – potomkowie tolerancyjnej Galicji – Żydów, Rusinów, Łemków, Ukraińców, Austriaków, Węgrów – Wy światli obywatele nowoczesnej Europy. Żyjący z własnego ekonomicznego uchodźstwa do Wlk.Brytanii, Niemiec, Francji i Stanów. Nikt do was nie strzela, a tam was przyjmują.
  A wy odmawiacie domu mordowanym dzieciom? Idźcie się z tego wyspowiadać wspaniali chrześcijanie, bo nikt wam tego nigdy nie wybaczy, a na pewno nasz wspólny Bóg.

  • Co ty bredzisz o bogu ile jest tych kobiet i dzieci? Czy to kobiety i dzieci biegają po europie z nożami i jeżdzą ciężarówkami?

  • Karyś szkoda mi cię… naprawdę. Twój komentarz śmierdzi lewactwem tak mocno, że aż na rzygi bierze normalnych ludzi. Szkoda mi cie z tego względu, że na prawdę nie zdajesz sobie sprawy jak to wszystko wygląda w rzeczywistości, no chyba że udajesz głupka by wzbudzić litość. Po pierwsze, jak Polak jedzie za granicę (jak piszesz w komentarzu) to jedzie do pracy, zarabia, wynajmuje za własne pieniądze mieszkanie, kupuje sobie jedzenie (itp.) a robi to po to by za jakiś czas wrócić do swojej ojczyzny i żyć w lepszych warunkach. Nie znam nikogo kto bez grosza przy dupie jedzie do Anglii i wymaga żarcia, domu, pieniędzy, w zamian niszcząc, śmiecąc, upokarzając, bijąc, mordując, gwałcąc itd. Po drugie – nie przeszkadzają nam kebabiarze, bo coś robią by zarobić pieniądze, pracują, zakładają działalność i sobie żyją w symbiozie z nami Polakami. Po trzecie – nikt nie odmówiłby domu mordowanym dzieciom, gdyby faktycznie w tych wszystkich pontonach i łódkach przypływały do nas bezbronne matki z dziećmi. Przypływają sami młodzi mężczyźni, zostawiając właśnie swoje dzieci, matki, żony na pastwę losu. Jeszcze pal licho gdyby tu przypływali na tych statkach i pracowaliby na własne utrzymanie. A oni ? Umiesz powiedzieć ilu z nich zatrudniło się gdziekolwiek ? Kto za to wszystko płaci? Kto im daje jeść? Kto organizuje dla nich noclegi? To ja kur*a płacę podatki i inne cudne składki a do lekarza na NFZ czekam w kolejce ponad rok, a teraz dodatkowo ktoś ma zabierać część tych już zabranych mi pieniędzy i utrzymywać za nie nierobów? (tak wiem że składka zdrowotna i podatki to dwie różne rzeczy – mówię ogólnie). Dlaczego biedne rodziny czekają kilka-kilkanaście lat na mieszkanie komunalne a oni mają je dostać tak o, po prostu z dnia na dzień? Co dla nas zrobili, że mają być traktowani lepiej niż my? Skoro ja nic gratis od państwa/miasta nigdy nie dostałam to czemu oni mają dostać? A jeśli jesteś taki miłosierny, prorodzinny itd. to weź sobie takiego jednego biednego 25 letniego arabka do siebie do domu, karm go, pielęgnuj, a potem patrz jak podcina gardło twojej żonie jednocześnie gwałcąc twoją małą córeczkę.

 10. Ferencowi trochę odbiło. Stara się lawirować pomiędzy PIS-em a PO, ale teraz przesadził. Jeżeli tego nie odszczeka straci mój głos i mojej rodziny. Jeżeli chce być taki wspaniałomyślny nie zaproponuje pomoc polskim rodzinom ze wschodu: z Kazachstanu, Rosji, Ukrainy, które nie mniej potrzebują pomocy od byczków, którzy próbują załapać się na socjal w Europie.
  Po pierwsze – ci najbardziej potrzebujący pomocy w Syrii zostają tam na miejscu bo ich nie stać na przyjazd do Europy.
  Po drugie – jak ich Makrela zapraszała to niech teraz nie próbuje wmusić nam swoich „gości” tylko niech się teraz nimi zajmie, a nie trzyma ich w obozach. Zresztą Niemcy mają chyba we krwi obozy.
  Po trzecie – niech PO, która próbuje podpalić Polskę nie nazywa PISu podpalaczami, zresztą kto najgłośniej krzyczy łapaj złodzieja?

 11. Jest taka tv, nazywa się Idz Pod Prąd, sprawy aktualne tj społeczno-polityczne na bieżąco komentują Marian Kowalski oraz pastor Paweł Chojecki, myślę że tzw zwolennicy przyjmowania tych najeźdźców, na czele z prezydentem Ferencem powinni pooglądać z kilka ich programów, może nabiorą rozumu i dystansu.

 12. Hehe. Ale wiecie że miasto im będzie musiało dać mieszkania, samochody itd, itp? Przecież wielu młodych ludzi nie stać na kupno mieszkania, i utrzymać dzieci, a ci to dostaną za free.
  Uważacie że to sprawiedliwe?

 13. Dość chorej samowolki i urojeń niedołężnego starca który kompromituje siebie i Rzeszów na każdym kroku. Prezydent ma być dla mieszkańców a nie odwrotnie. Komuna już dawno upadła.

 14. Miasto należy do nas! Mamy w Polsce demokrację. Jeśli prezydent przyjmie islamską dzicz, DEMOKRATYCZNIE weźmiemy sprawy w nasze ręce. Taczki – 50 zł.

 15. osiedlanie islamskich imigrantów jest oczywistym niebezpieczeństwem dla obywateli Polski i tylko głupiec może temu zaprzeczyć. Skoro ktoś na siłe chce osiedlić bande tych złoczyncow nie jest polakiem i pewnie ma w tym jakiś biznes

 16. Rzeszowskiemu ,,Magelanowi,, już chyba nie pomogą ani układy z biskupem rzeszowskim,ani układy z Schrekiem ani nawet zamiana czy darowanie działek miejskich 30 maja br w zamian za nietypowa uroczystość koscielna.Doszło do dziwnego niespotykanego chyba w dziejach koscioła rzeszowskiego układu,koscilenej uroczytości która to odbyła zaraz po sesji Rady miasta 30 maja w kościele farnym.Czy takie uroczystości kościelne mogą być robione w wielkiej tajemnicy,chyba bez wpisu do akta kościelne. Czy nie doszło do profanacji rzeszowskiej światyni.Znalazło sie w Polsce 12 sprawiedliwych apostołów którzy teraz beda nauczać wiernych o miłosierdziu.I na dodatek robi to były członek PZPR,obecnie SLD,żeby przez takie układy wierni nie stracili zaufania do wysoko postawionych władz kościelnych.

 17. i oczywiście zj**ana typowo lewicowa redakcja usuwa rzeczowe komentarze FRAJERSTWO!!! kochana „wolna”, „bezstronna” redakcjo CZEKAM NA WASZ UPADEK juz nie dlugo.. skonczy sie wasz czas swietnosci ludzie widza czym jestescie a i ten komentarz tez usuniecie?

 18. W tym momencie Ferenc pogrzebał swoje szanse na kolejną kadencje. Teraz choćby nie wiem co zrobił to nie wygra o ile PiS dobrze to rozegra. Z drugiej strony rzeszowski PiS tworzą tak ospale miernoty, że nawet i to mogą zwalić

 19. Był dobrym prezydentem, ale bezpieczeństwo mojej rodziny jest ważniejsze niż kwiatki i ładne drogi. Nie chcemy tu muzułmanów. Niech jedzie do Berlina i zobaczy te tureckie dzielnice i najlepiej tam zostanie.
  Z tego powodu stracił nasze głosy. Czas na zmiane.

 20. Tadziu powiedz jakie domy im dacie i zasiłki może Polacy też sie ustawia w kolejce ?bo według równości cudownej konstytucji Polak bedzie miał zasiłek głodowy a uchodzcy jaki??

  • Przyjmijmy ich z otwartymi ramionami i jedzeniem takim, którego nie mogą jeść :
   Wieprzowina i wszelkie jej produkty
   Zwierzęta uśmiercone nieprawidłowo lub padłe
   Zwierzęta uśmiercone w imię kogokolwiek lub czegokolwiek innego niż Allah
   Alkohol i inne środku odurzające
   Zwierzęta mięsożerne (ssaki, ptaki, ryby, gady), lądowe zwierzęta nieposiadające zewnętrznego ucha
   Krew i jej produkty
   Żywność z dodatkiem którejkolwiek z powyższych substancji

 21. Zespół do spraw migracji i i integracji może i będzie potrzebnym w kraju, kiedys… Jakby nie było obcokrajowców trochę mamy i bedziemy mieć wiecej, mam jednak nadzieje ze beda ta glownie europejczycy. Tak europejcsycy ktorzy za kilka lat beda szukac schronienia we wschodniej Europie, głównie w Polsce. Tak schronienia, bo w krajach zachonich z taką polityką może być tylko gorzej. Inwazja muzułmanów zmieni wszystko za kilka lat będzie ich na tyle dużo że Anglicy, Francuzi, Niemcy itd. będą mniejszasciami narodowosciowymi w swoich krajach. Asymilacja z kulturą europejską jest w tym przypadku niemożliwa, musieliby wyprzeć się swojej wiary. Nie twierdzę, że sa to ludzie źli z natury, oni są inaczej wychowani, maja inne wartości i cele. Osoby które twierdzą, że jest inaczej moim zdaniem nie mają pojęcia o czym mówią, najprawdopodobniej nie wychylili z Polski nosa i muzułmanów w życiu nie widzieli. Rzeszów jest miastem pięknym, czystym, prężnie się rozwijającym i mam nadzieję ze tak zostanie. Emigranci muzułmańscy nam w tym przypadku nie pomogą. Mogą to tylko osłabić, zniszczyć, opanować. Chcecie być dobrymi chrześcijanami to rozejrzyjcie się. Znajdziecie wielu biedych ludzi potrzebujących pomocy, potrzebujących których u nas w kraju nie brakuje. Dla mnie chrześcijaństwo nie oznacza wymyślania wielkich ideologicznych haseł, wielkich akcji ratowania świata. Jeśli chcesz pomoc naucz się patrzeć na otaczający świat. Nie zgadzam sie się na to, żeby nasza Polska przestała być Polska, przestała być Polska dla Polaków.

 22. Zauważyłam, że im bardziej zagorzały katolik, tym większy rasista. Ale co się dziwić, przecież religii potrzebują tylko strachliwi. Boją się śmierci, boją się obcych, boją się chyba nawet samych siebie. I nienawidzą wszystkich oprócz Jezusa, którego tylko kochają.

  • niektórzy ateiści też nie chcą ich. Po co nam ktoś kto czerpie z ksiegi wiedzę np. taką:

   „O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!”

   • „I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!”

   • Albo taką?

    „Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły”

    Tylko że to z innej Ksiegi

  • Nosz kur…cze nie zdzierże !!! Kobieto weź się wyłącz w końcu ! Trzeba pomagać, ale tym , którzy tego naprawdę potrzebują, a nie dwudzisetokilkuletnim byczkom, którym nie chce się pracować i żerują na innych. Pomogłaś kobieto kiedykolwiek komuś ?! Są hospicja w Rzeszowie, domy starości , potrzebują wolontariuszy, pomóż . Wyzywasz katolików od tchórzy, wiesz ile trzeba odwagi aby pracować i pomagać chorym i umierającym ?! Wiara i modlitwa tej odwagi dodają i siły. Nie wiem czy jesteś wierząca czy nie i nie obchodzi mnie to. Wiem jedno : życiowo jesteś porostu głupia.

   • Kobieto, może do Cibie dotrze to jeszcez bardziej niż do mnie. Mam znajomą w Niemczech – pracuje w biurze tłumaczeń i ma do czynienia z uchodźcami z Syrii, opowiadała wiele historii kobiet które przychodzą, są zastraszone, przerazone I sterroryzowane. Jedna z nich opowiadała, że bojownicy ISIS zabili jej dzieci, ugotowali i kazali zjeść. To jedna z historii. Przestańcie wycierac sobie mordy „młodymi byczkami”, owszem są I młode byczki, ale jest mnóstwo ludzi którzy przerzyli taka trauma, że nie wyobrażam sobie że można to przezyc i nie zwariować.

    Co z Was za ludzie?

    • Słuchaj popaprańcu, to jak wygląda życie w niemieckich landach dzięki imigrantom wiem doskonale, bo stamtąd przyjechałem i wracać nie mam zamiaru. Chce czuć się bezpiecznie, a nie oglądać się ciągle za siebie ze strachem. Nie masz pojęcia jak tam jest , bo blokowane są informacje i wszystko jest wyciszane. Mają taką traumę, że kradną i dewastują sklepy, nie płacą, bo im się należy, a burmistrz zwraca właścicielowi za to pieniądze żeby cicho siedział i sprawy nie nagłaśniał. Siedź człowieku lepiej cicho i ciesz się, że mieszkasz w bezpiecznym jeszcze kraju i mieście, gdzie nie boisz się iść na koncert, do kościoła i możesz nosić krzyżyk na szyi. Doceń to, bo tam jest to już niemożliwe. Żałosny jesteś, bo zabierasz głos w dyskusji na temat o którym nie masz pojęcia.

     • Pominę język, jakim sie do mnie zwracasz, bo samo to śwaidczy juz o tym co tobą kieruje.

      A tu nie boisz sie isć na koncert?

  • Z tego co ja zauważyłem ze polski ateista jest największym rasistą z tym, że pierwszymi których nienawidzą to Polacy. W kwestii poglądów to kompletne miernoty, kazdy z nich twierdzi ze nie wierzy w Boga ale skupia sie głównie na walce z tym w którego nie wierzy. Jak już zapytać o szczegóły światopoglądowe i próbę zdefiniowania ateizmu czy agnostycyzmu wychodzi tylko słoma z butów i mizeroty intelektualna, gdzie operują pojęciami, których kompletnie nie rozumieją. Żenada

  • Co najciekawsze Polska to kraj w którym praktycznie nie ma chodźców z krajów islamskich, a ze wszystkich narodów europejskich nienawidza ich najbardziej.

 23. Gdybym nie bywał często w Rzeszowie rzekłbym dobrze Wam! Wybieracie takiego durnia już tyle lat a on się wypina na Was kandydowaniem do Senatu w srodku kadencji Prezydenta i teraz zabłysnął hitowo poprawnie

 24. Redakcjo, redaktorze lub inna nadzorująca ten portal osobo.
  Usuńcie ten artykuł lub zablokujcie możliwość komentowania.
  Czytanie tego zaczyna być bardzo przykre, obie strony – przeciwnicy i zwolennicy przyjmowania w Polsce imigrantów, już dawno przekroczyli w toczącej się tu dyskusji (a raczej pyskówce) granice dobrego smaku.

 25. Co na to mieszkańcy? Gdzie ich ulokują?
  Na socjalne mieszkania w Rzeszowie czeka się 5 lat i trzeba spełnić wiele kryteriów.Jeśli zarabia się najniższą krajową to nie ma szans by dostać, a na kupno nie stać.W Rzeszowie ceny mieszkań jak w Krakowie,zarobki jak sami wiemy jakie.

 26. „My narod” pamiętne slowa ktore chcą nam zabrac .Polacy czysta rasa jedna religia i to coś,czego niema inny kraj na swiecie patriotyzm chyba p.Ferenc zapomnial o tych wartosciach przy wladzy . życie bez strachu wychodzac na spacer z dziecmi rodziną jest cennym darem gdy to coś pojawi sie u nas zaprzepaścimy wszystko

 27. Jezeli chce to niech sobie wezmie do domu i niech sie nim zajmie. Tylko zeby ta menda mi na ulice nie wychodzila i nie teroryzowla ludzi. Zebyscie sie tak przejmowali polakami jak przejmujecie sie tymi kutasami to by bylo swietnie. Referendum w sprawie uchodzców!!!! niech narod wyrazie swoje zdanie a nie ci idioci beda podejmowac decyzje za nas

 28. Trzeba jeszcze szybko wybudować tę naziemną kolejkę, jakoś muszą się poruszać ci biedni uciekający przed wojną ludzie, chyba lepiej jak szybko i bez korków dotrze np. do Tesco, żeby się wysadzić.

 29. A ja sobie nie życzę faszystów,rasistów wykorzystujących krzyż i orła białego,udających patriotów.
  Chcecie to głosujcie na ukrytego geja-de facto szefa rządu albo na Kryśkę która ma problemy z żarciem.Tyle

 30. Nareszcie jakiś mądry w tym zacofanym kraju. Im więcej uchodźców nie tylko przyjmiemy, ale przede wszystkim poznamy bliżej, tym świat będzie bezpieczniejszy, bo nie chodzi o samo przyjmowanie dla socjalu czy wypełniania poleceń unijnych, ale przede wszystkim o integrację, otwieranie się na drugiego człowieka, inną kulturę. Jeśli my się otworzymy, zrobią to i oni. Każdy człowiek jest z natury istotą społeczną, garnącą do drugiego człowieka. Gdyby nie było rasizmu, nietolerancji, nierówności, fundamentalizm i terroryzm nie miałby racji bytu. Wystarczy spojrzeć na Holandię, jak doskonale społeczeństwo multikulturowe tu funkcjonuje.

  • We francji, szwecji, brukseli itd, też tak myśleli że są nowocześni. Ocknij się z letargu człowieku. wyrafinowane, cwane, rozpuszczone społeczności bandytów chcesz sprowadzać? Trafił się nowoczesny i oświecony hahahahaha
   Ilu Ukraińców Polska przyjęła? to nie uchodźcy? dlaczego nie liczą się do tego bilansu, i dalej mówią że nic nie przyjeliśmy uchodźców???
   nowoczesne społeczeństwo to inteligentni ludzie którzy opracowują i uzywają najnowszych technologi a nie tacy co wpuszczają islamskich uchodźców
   A co do pana Ferenca już nie moge znieść jak niszczy moje ukochane miasto drogimi niepotrzebnymi nikomu inwestycjami, przebudowami, jak pozwolił wybudować te wszystkie bloki mieszkalne w miejscach które miały pozostać zielone a są betonowe.
   A może ujawni pan jak pan zdobywasz głosy od ludzi chorych psychicznie i innych nieświadomych aby się utrzymać na stanowuisku.

   • Kobieto przestań szczekać te idiotycznie komentarze wszędzie. Masz mózg? Umiesz myśleć? Widzisz co się dzieje w innych krajach, które przyjmują imigrantów? Jak ludzie boją się wyjść na ulice, boją się wyznawać swoją religię, jak kobiety boją się ubrać w spódnicę chociażby do kolan, bo przecież łydka jest odkryta? Nie widzisz tego.
    Jesteś zaślepiona „nowoczesnością” i telewizją. Włącz mózg i myślenie! Dojdź do logicznych własnych wniosków, a nie słuchaj bredni PO, Petru i reszty darmozjadów!

    PS. Żyjemy w kraju demokratycznym. Demokracja to wola większości. Zdecydowana (ostatnio było to chyba 86%) Polaków, nie chce dziczy islamskiej tutaj. Więc co to za demokracja jak „prezydent” robi coś wbrew naszej woli?

 31. taaaak dobrze myslimy zacznijmy sie zajmowac jakimis brudasami, bo malo mamy chorych ludzi w Polsce, malo mamy niepełnosprawnych dzieci, malo mamy bezdomnych KTORYM JAKOS NIE JESTESMY SKLONNI POMAGAC, malo mamy ukraincow, zydow itd. malo nam tak chciejmy więcej brudu i syfu taaak! dobrze myślimy, a co do komunisty, zdrajcy ferenca to niech jak naszybciej spierdziela z tego miasta, frajerów juz i tak tu mamy za duzo LUDZIE trzeba to tepic jak najszybciej

  • Człowiekiem, to Ty nie jesteś – jesteś zwykłym bezdusznym bydlakiem, frajerem, zdrajcą i głupkiem smarkatym.

 32. Każdy kto popiera tę decyzję niech od razu podaje adres. Na pewno będą potrzebne mieszkania dla uchodźców. Wszscy mądrzy w gębie, a jak przyjdzie co doc czego to pierwsi będą uciekać…. Nie pozdrawiam

  • Ci, którzy popierają takie decyzje nigdy nie deklarują się przyjąć kogokolwiek do siebie – aż tacy głupi to oni nie są. Zawsze to ‚Państwo’ ma się zaopiekować tymi z bożej łaski ‚miglancami’ – o, przepraszam: ‚migrantami’. Czyli w praktyce mają na to pójść podatki tej 90% części społeczeństwa, która nie życzy sobie bałaganu w Polsce…

   • A co było jakieś referendum, że wiesz ile procent jest za, a ile przeciw przyjmowaniu uchodźców. Nasi dziadkowie lub pradziadkowe kiedyś korzystali z ich gościnności. Czas na rewanż!

    • Jestem absolutnie za takim referendum. Krzykacze tobie podobni zamkneliby w końcu mordy. Potrafisz tylko wyzywać i ponizac, żadnych argumentów. Dyskusja z tobą byłaby bezcelowa. Jedź za granicę i się przekonaj jacy oni są uroczy. A jak już któryś cię nadzieje na swoje imigranckie przyrodzenie, to nie wracaj z płaczem do jednej z ostatnich ostoi w której nie ma tego scierwa jakim jest Polska.

    • Ok, skoro taką masz ochotę na uchodzcow, to przestań być anonimowa, zgłoś chęć przyjęcia ich do siebie i utrzymywania. Weź również odpowiedzialność za nich, za to co zrobią. Odwagi droga pani.!!! Zobaczymy czy jesteś osobą czynu, czy tylko zwykłym krzykaczem na tym forum. Coś czuję, że jednak jesteś, jak to mówią: krową, która dużo ryczy….

     • To jest osoba z gatunku tych ktore beda szczekac az same sie nie przekonaja na wlasnej skorze jak jest naprawde, codziennie sie slyszy jakie bagno robia w krajach zachodnich a ta dalej bedzie ubolewac nad jakimis bandytami. Chcesz pomoc to idz i pomoz Polakom, jest masa ludzi ktorzy nie maja co jesc i gdzie mieszkac a ich sie ma w dupie najwazniejsi sa ci wielcy imigranci ktorzy w wiekszosci maja ludzi udzielajacych im pomocy w dupie i to sie nigdy nie zmieni.

 33. S qrwy syny, co Polaków kasą władacie! A co z moją rodziną? Emigrantów z Polski?! Co macie dla nas do zaoferowania?!

  • Biali również podkładali te bomby. Bandyci są w każdym kraju. I przez tych kilku bandytów ma cierpieć każdy Syryjczyk?

 34. Postaw się za Prezydenta miasta należącego do „Unii Metropolii Polskich”. Dla przypomnienia to 12 miast –
  włącznie z Rzeszowem. Co ma zrobić Tadeusz Ferenc kiedy to 11 Prezydentów glosuje na TAK w/s emigrantów?. Postaw się teraz Pani/Pan w roli naszego Prezydenta miasta. Sam (a) zagłosowałabyś na TAK. To logiczne. Czy jako 1 Prezydent nie podpisałbyś deklaracji? Rozumiem Tadeusza Ferenca i rozumie również Unię Metropolii Polski, gdyż stanowisko te ma mieć również oddźwięk polityczny. I taki tez ma.
  Pomyślcie choc trochę zanim napiszecie bzdury dot. Prezydenta Rzeszowa.

  • Bez sensu. Jak postawisz Ferenca w grupie 11 osób co bije dzieci w celach wychowawczych to Ferenc też powie że bije dzieci bo to pomaga?

 35. To jest również polityczna gra. Czy nie rozumiecie tego. Nie chodzi de facto o przyjecie uchodźców ale o jasne stanowisko 12 miast, wchodzących w skład „Unii Metropolii Polski” (w tym Rzeszowa) – przeciwne do stanowiska rządu PiS. To pokazanie przez Prezydentów tych miast że nie po drodze im z polityką obecnego rządu. Uchodźców i tak nie przyjmiemy a przekaz do PiS poszedł jasny.

 36. W ten sposób strzelamy sobie w stopę! Inne narodowości owszem ale nie ISLAM!!!! Jan III Sobieski w grobie sie przewraca na głupotę Polaków. Będą zamieszki, zamachy, gwałty, ciagle COŚ będzie. Można pomóc ale nie ściagając ich tutaj!!!! Jakiś chory konformizm zapanował, nie myślą ludzie! 🙁 Przeczytajcie koran, oglądnijcie „9 kompanie”, poczytajcie jak działa Islam, przemyślcie sobie to. W Niemczech i we Francji sobie już z nimi nie radzą!

  • Nie będzie żadnych uchodźców (islamistów), zobaczysz.
   Popatrz na nasze podwórko – ilu mamy Ukraińców w Polsce i ich się wspiera (wg założeń polityki PiS) – to dla mnie niezrozumiałe !!! I takie też stanowisko przyjęła UE wobec Ukrainy !!!
   Stanowisko Unii Metropolii Polski to sprzeciw dot. POLITYKI obecnego rządu PiS (polityki krajowej jak i zagranicznej).

   • Panie Grzegorzu po prostu mam ostrego boja, jak widzę, co się dzieje. Czytałam Koran, wiem jak to wszystko wygląda, znam historię i wiem jakie mogą być konsekwencje nierozważnych działań polityków! Fajnie, że ludzie mają dobre serduszka i chcą przyjmować imigrantów ale to nie takie hop siup! Media bardzo ładnie to wszystko przedstawiają, a ludzie wierzą we wszytsko, co zobaczą i potem serduszko się kraje! Ot moim zdaniem taki konik trojański z tymi uchodźcami! A niech Pan zobaczy jak się jedzie po katolach…no ostro! Zniszcz Biblie….a zniszcz Koran (tu byłby ból). Jakby nie było chrześcijanie ze Syrii nie docierają w takiej ilości jak muzułamanie. Nie ma masy kobiet z dziećmi, za to są zdrowi, w sile wieku mężczyźni. A co do Ukraińców….no można dyskutować i dyskutować… tez dali Polakom popalić i wielu też ma dużo antypolskiego jadu w sobie. Jestem za tym ciągle, by polityka swiata wspierała ludzi w ich własnym kraju! Tam powinno się dążyć do poprawy sytuacji! Przepraszam za chaos wypowiedzi ale dziś ciężki dzień. Pozdrawiam

  • Syryjczycy, to też chrześcijanie – głównie to Oni są prześladowani! Przyjmowane będą rodziny, a nie młokosy!

 37. Przerażający jest ten nasz polski rasizm i ksenofobia. Powiem więcej, u nas na bazie niechęci do uchodźców rodzi się neofaszyzm który ma przyzwolenie we władzach. Przymykają oczko na radykalnych nacjonalistów, kiboli itd. Jest w ludziach tyle nienawiści odrazy , leku do drugiego człowieka. Czlowieka ktory wlaśnie ucieka przed terrorem, wojną i tragiczną biedą.Lek bierze się ze stereoptypow i propagandy którą chamsko rozlewa rządową telewizja. To ohydne! A my siedzimy w swoich bezpiecznych domkach wylewamy przed komputerem albo przez płot swoją nienawiść do tych ludzi. Katolicy. Najbardziej bogobojny naród w Europie. Co tam Papież. To w końcu szalony lewak. Co tam Prymas i Episkopat. Stare dziadki coś tam pitolą o miłosierdziu i Ewangelii. My wiemy swoje. Przyjdzie brudas, zniszczy mam religię i zgwałci nasze kobiety. W liczbie jednego tysiąca zdominuje 40 ml rozjuszonych rodaków. Wstyd mi za Polskę. W styd mi za Was rodacy. Trzeba być przyzwoitym.

  • Aby pisać „Nasz rasizm” trzeba być Polakiem to po pierwsze a po drugie my Polacy nie potrzebujemy instruktorów z pod znaku żółtej gwiazdy lub jakiejkolwiek innej.

   • „Z pod”??? Taki z Ciebie Polak, że nawet języka ojczystego nie ogarniasz. Ot właśnie esencja prawicy. Swój jad opiera o nacjonalizm, który to wynika z braków w edukacji i podatności na prorządową propagandę. Pewnie o tym, że islam na terenie dzisiejszej Polski rozwija się już od przeszło trzystu lat, też nie wiedziałeś.

  • My wywalczylismy swoja wolnosc, a oni uciekaja przed wojna, przenoszac ja do krajow europy. To sa mlodzi ludzie w kwiecie wiekuwieku.

 38. Człowiek na którego zawsze głosowałem w wyborach prezydenckich Rzeszowa właśnie całkowicie stracił mój szacunek i głosy całej rodziny. Nie spodziewałem się aż takiego idiotyzmu…

 39. Dlaczego w tak ważnej sprawie nie pyta się o zdanie mieszkańców?! A przy takich bzdurach jak samochody na 3-go Maja tak?!
  Proszę za wszystkich nie decydować!

 40. Ja nie życzę sobie żeby to jeden niespełna rozumu człowiek decydował za 200tys ludzi w mieście i podejmował tak ważne decyzje!
  Tadek twoja zajebistość spadła w moich notowaniach o 70% dzięki temu jednemu ruchowi. Kolejne 15% za to że obiecałeś oddanie wyremontowanego deptaka ul. 3 Maja początkiem maja – dzisiaj mamy Lipiec a remont dalej trwa, nie wspominając o jakości wykonanych prac przez „wspaniałą” firmę którą wyłoniłeś w przetargu. Dość rzucania słów na wiatr i oszukiwania mieszkańców, czas na poważne zmiany władzy w Rzeszowie już niedługo.

  • A Ukraińcy to co? We wschodnich powiatach i miasteczkach województwa podkarpackiego jest ich masa. W Rzeszowie równie dużo a nawet bardzo duzo. Nie chcę Ukraińców za mojego sąsiada w moim bloku!!!! Ukraińcy tak samo jak inni spowodują iż nasz kraj nie będzie czysty etnicznie.
   I na koniec ciekawostka a zarazem ostrzeżenie – 22 czerwca wracałem z Gdańska do Rzeszowa bezpośrednim pociągiem IC TLK KARPATY. Gdzieś za Częstochową ograbili jednego faceta, przecinając mu spodnie, jak mi potem pokazywał. Jak był „spory ruch” zauważyłem jak banda biegła a ja wstałem i otworzyłem drzwi przedziału. Ukraińska mowa a jeden postraszył mnie szybkim wychyleniem głowy do przodu – więc szybko się schowałem z powrotem do przedziału. Zatrzymali szybko pociąg i wyskoczyli w szczerych polach. To była gdzieś 3-4 nad ranem. I czuj się tu teraz bezpiecznie w Polsce. A i konduktorzy w nocy nie chodzą sprawdzać biletów (może się boja takich złodziejskich band). Powinna Policja jeździć po cywilu !!!

   • Kilkadziesiąt razy tyle takich wykroczeń popełnili Polacy czy to u siebie w kraju, czy za granicą. Nie życzę sobie żadnej „czystości etnicznej”, bo to esencja rasizmu, którą trzeba jak najszybciej wyplewić. Cała Europa powinna się jak najszybciej globalizować, a różnice między poszczególnymi narodowościami winny być stopniowo niwelowane. A bandytów należy łapać bez względu na narodowość.

 41. Tadek, pls… Pis robi co może, żebyś wygrał następne wybory, a ty wyjeżdżasz z przyjmowaniem imigrantów jak Korwin z Hitlerem. I skończy się tak samo. Ludzie inteligentni i świadomi (w przeciwieństwie do ciemnej masy głosującej na pis) nie chcą imigrantów. To nawet Leszek Miller z SLD (tak, ten Leszek Miller z tego SLD) nie chce imigrantów.

 42. jak tak czytam te komentarze to nie dziwi mnie sytuacja w tym kraju. Większość czyta tzw.leady czyli nagłówki. Ogląda jakieś tam wiadomości zmanipulowane na jedną lub drugą stronę. Niewielu sięga do sedna sprawy, obojętnie jaka by ona nie była. I w taki prosty sposób staliśmy się postrzegaczami rzeczywistości zamiast jej aktywnymi kreatorami. Dodaj do tego marnego sortu elity, zainteresowane tylko sondażami i już wykreował nam się społeczny dziwoląg. Ostatnim bastionem w miarę sensownego podejścia do rzeczywistości były samorządy i lokalne społeczności, których prace możemy na co dzień doceniać w postaci lokalnych inwestycji. Ale i tu przyjdzie kres. I nie przyniesie go ten przysłowiowy ciapaty tylko my sami sobie go zafundujemy

 43. Nie ma pieniędzy na głupie opryski przeciwko kleszczom a zapytam za co im wybudujecie mieszkania i skąd weźmiecie pieniądze na comiesięczny socjal?

  Bogate kraje żyjące z ropy Katar, Kuwejt, Bahrajn, ZEA, Arabia Saudyjska nie przyjmują bo obawiają się o swoje bezpieczeństwo a tu wesołe chłopisko myśli że muzułmanin zlituje się i nie wjedzie ciężarówką w tłum na Trzech Króli jak mu fundniecie kawalerkę na Pobitnym?

  • Nie jesteś taki znów anonimowy ty naziolski kibolu. Zgłaszam twój wpis na prokuraturę. Art 256 kk. Doczytaj sobie co to jest gnoju zanim zostaniesz wezwany.

   • Haha, czyli faktycznie jesteś po prostu głupi. Ciężko cie za to winić. A ludzie od kleszczy oczywiście sa wazniejsi, ale zwierzęta nie. Interpretację pozostawiam twojemu rozumkowi.

  • Nareszcie jakiś mądry w tym zacofanym kraju. Im więcej uchodźców nie tylko przyjmiemy, ale przede wszystkim poznamy bliżej, tym świat będzie bezpieczniejszy, bo nie chodzi o samo przyjmowanie dla socjalu czy wypełniania poleceń unijnych, ale przede wszystkim o integrację, otwieranie się na drugiego człowieka, inną kulturę. Jeśli my się otworzymy, zrobią to i oni. Każdy człowiek jest z natury istotą społeczną, garnącą do drugiego człowieka. Gdyby nie było rasizmu, nietolerancji, nierówności, fundamentalizm i terroryzm nie miałby racji bytu. Wystarczy spojrzeć na Holandię, jak doskonale społeczeństwo multikulturowe tu funkcjonuje.

 44. Gratulacje. Miło wiedzieć, że ludzie we władzach Rzeszowa nie są żądnymi krwi rasistami czerpiącymi ze szmalcowniczych tradycji, jak większość piszących tutaj.

 45. Farbowani „katolicy”, „chrześcijanie”! A sami skamlecie o pracę w innych krajach, choć nikt wam bomb na głowy nie rzuca i nie rozwala waszych wymuskanych chałup. W czym Wy jesteście lepsi od innych narodów? Ile milionów Polaków wyjechało do innych krajów? Powinni nas wobec tego powyrzucać z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Stanów, itd. Czy jest choć jedna rodzina w Polsce, z której ktoś nie wyemigrował? A wiecie ilu przestępców jest z Polski w samej tylko Wielkiej Brytanii? Kilka tysięcy.

  • I tu jest różnica: o PRACĘ! nie o SOCJAL!. Polacy (w większości przypadków) na swoje utrzymanie PRACUJĄ!!!

   • Odpowiedź do ms. Radzę Ci poznać temat jeśli się wypowiadasz. Twoje pytanie” ilu Polaków zorganizowało zamachy?” . Łatwo sprawdzić że żaden z zamachowców europejskich nie był uchodźcą czy migrantem . Byli to żyjący od pokoleń w Europie jej obywatele. Powtarzasz niebezpieczne stereotypy. Ci ludzie natomiast uciekają właśnie przed terrorem! Przed wojną i biedą. Są właśnie ofiarami terroru. Trzeba być ślepym i głupim aby tego nie widzieć. Apropos rodaków za granicą. Niedawno podpalił ośrodek dla emigrantów w Szwecji gdzie żyły kobiety i dzieci. A Waluś w RAP ?

    • Kolego Rejman, jesteś ślepy, głuchy czy zwyczajnie głupi? Jeśli ułamek procenta potopu który zalewa Europę stanowią faktycznie ludzie uciekający przed wojną to to jest wszystko. Reszta to zwykłe sępy socjalne. Jeśli chcesz zobaczyć dekapitacje i rozstrzelania w imię walki z niewiernymi to służę pomocą, podesle ci kilka filmów, może przejrzysz na swoje lewackie oczy.

     • Sępy socjalne z Polski też zalewają zachodnią Europę, ale nad tym jakoś nie płaczesz. A Twoje prawackie oczy widzą tylko ekstremizm, który stanowi mniejszy ułamek islamskiego społeczeństwa niż kibole polskiego, więc radzę zmienić źródła wiedzy.

     • Radzić to sobie możesz swoim dzieciom o ile zechcą sluchac. Zagraj sobie zatem w rosyjską ruletke, przecież kula jest tylko w jednej komorze. Lewackie pier…nie o ulamkach. Robi ci różnice czy wysadzi się jeden czy stu? Mnie nie, bo nie chcę tu żadnego potencjalnego wybuchowca.

   • A czemu pytasz o inne państwa. Zapytaj jak w Polsce?

    Bo szybko szukając znajduje swie próby ataków terrorystycznych w Polsce, planowane w 100% przez polaków. Pierwszy chciał wysadzić autobus, a drugi planował to samo z sejmem.

 46. Rudy Bardzo Uczciwy CzłowiekU właśnie zakończyłeś swoje bezmyślne i despotyczne rządy…
  Robota się zrobiła a tempo było zbyt pierońskie…

  • 13 prezydentów miast kraju podpisało deklaracje , te podpisy są niczym bo i tak nic im to nie da. Z drugiej strony ci którzy to podpisują powinni sprecyzować kogo mają na myśli chcąc przyjmować uchodźców. Powinni być to jak już coś jedynie chrześcijanie , a nie te bandyci przeważnie z afryki którzy rabują ,gwałcą i wprowadzają na siłę swoją kulturę do krajów w których są jedynie gośćmi.

 47. Teraz toś doj.ebał tadzik…
  Chyba znudziło ci się „prezydentowanie” 😉
  Ja i moja rodzina po tym co zrobiłeś na pewno na cb nie zagłosujemy… 3 głosy już ci odpadły 😉

 48. To będzie chyba jego ostatni podpis pod jakimś wnioskiem,Schetyna ani rudy z Sopotu mu już nie pomoże. A teraz jeszcze Rysio pysio go że chyba ze sobą pociągnie, za współudział w zorganizowanej grupie w przejmowaniu majątku nie tylko Skarbu Państwa ale i miejskiego.Nic nie da nawet darowizna gruntów na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości pod budowę siedziby sądu.

 49. Nie ma co si dziwić,sam w rodzinie ma nietypowy związek chyba katolika z kobietą z Pakistanu. A ten nietypowy związek odbył się 30 czerwca w rzeszowskiej w farze podobno w wielkiej tajemnicy.Ale za to fara uzyskała zamianę gruntów bez problemów.

 50. Proponuję ankiety na 3 Maja. Okaże się ilu zwolenników wśród mieszkańców Rzeszowa chętnie zaprosiłoby imigrantów. Wszyscy wiedzą, o których chodzi i nie należą do nich Europejczycy.

 51. zanim napiszecie kolejne pierdoly, zastanowcie sie prosze czy rozumiecie tekst czytany.

  juz dzis mamy pewnie tysiace imigrantow, czy komus z tym zle? glownie ukraincy, ale znajda sie tez hiszpanie czy grecy.

  prezydent nie podpisal obietnicy utworzenia obozy dla ‚uchodzcow’, tylko porozumienie o przyjmowaniu imigrantow, czyli dostosowanie urzedow do obslugi w jezyku angielskim, wielojezykowe bipy, czy ulotki.

  nie bedzie 2000 euro i mieszkania socjalnego na glowe

  • Teraz już lista będzie króciutka. Myślę, że w ten sposób oddał właśnie miasto w ręce jakiegoś pisowca, niestety… Co mu strzeliło do głowy ?!!! Masakra jakaś.

 52. No, panie prezydencie, właśnie stracił pan swojego zwolennika i wyborcę, który przez lata stał za panem murem. Miałem pana za mądrego i przewidującego czlowieka, któremu zależy na mieszkańcach swojego miasta, a tymczasem chce pan nam grozę i strach do niego sprowadzić. Może faktycznie już czas odejść, puki co z honorem, na emeryturę.

Comments are closed.