W czwartek otwarcie basenów ROSiR. Do niedzieli wstęp za darmo! Znamy ceny biletów

7
Zdjęcie: Facebook.com / Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc - Mieszkańcy
Reklama

Tym razem już całkiem na serio – baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą czynne od najbliższego czwartku. Do niedzieli będzie można z nich korzystać bezpłatnie.

W czwartek (24 maja) zostanie otworzony dla mieszkańców kompleks basenów ROSiR. – Do niedzieli włącznie wstęp będzie bezpłatny. Od poniedziałku będą pobierane opłaty – poinformował w środę Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Za wstęp od 28 maja (poniedziałek) będziemy musieli zapłacić za bilet normalny – 12 zł, bilet ulgowy – 8 zł. Dzieci do lat 7 zapłacą 3 zł, dzieci do lat 3 będą wchodzić bezpłatnie. Do 31 maja baseny będą czynne od godz. 10:00 do 18:00. Od 1 czerwca z kąpieliska będzie można korzystać od godz. 9:00 do 20:00.

Po godz. 17:00 za wstęp będziemy płacić płacić mniej. Wówczas bilet normalny będzie kosztował 9 zł, ulgowy 4 zł, dla dzieci do lat 7 będzie bezpłatnie. Oficjalne otwarcie basenów planowane jest na 1 czerwca br.

Baseny ROSiR-u zostały gruntownie zmodernizowane. O tym, czego możecie się spodziewać, przeczytacie TUTAJ.

W czwartek otwarcie basenów ROSiR. Do niedzieli wstęp za darmo! Znamy ceny biletów
Zdjęcie: Facebook.com / Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc – Mieszkańcy

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

7 KOMENTARZE

 1. Basen przynajmniej na zdjęciach wyglada ciekawie – pewnie w przyszłym tygodniu się wybiore z dzieciakami – ale czy nie lepiej byłoby wybudować obiekt tego zamknięty do którego można byłoby chodzic cały rok z dzieciakami??? Czy dalej bede musiała jeździć do Sokołowa albo Głogowa?! Wstyd żeby Rzeszów nie miał basenu z brodzikiem dla maluchów…

 2. Kilka dni temu na rzeszow-news był artykuł, iż miasto dołoży 5,6mln zł na remont basenu na Matuszacza któryż to REMONT ma łącznie kosztować 25mln zł…
  Koszt budowy basenu w Sokołowie Mlp. w 2011roku wyniosł 14mln zł a nasze władze chcą wydać 25mln zł na remont tej miniaturki?! Coś tu nie tak! To nie lepiej wybudować nowy obiekt chociażby typu Sokołowskiego + dołożyć basen ze skoczniami?! Pieniądze na zakup gruntu miasto może wygospodarować chociażby ze sprzedaży Matuszczaka…. – zresztą miasto posiada tereny pod potencjalny basen…
  Władze miasta opamiętajcie się – wyborcy też potrafią myśleć i kalkulować!

 3. dobrze, że coś w temacie basenów ruszyło – Rosir, Matuszczaka niedługo – ale niestety potrzeba jeszcze kilka takich kompleksów i profesjonalny Aquapark !

 4. Coś niesamowitego. Mówi się o tym jakby to był wodny park rozrywki jakiego nie ma w promieniu 1000 km. A to coś, to wygląda jak basen na miarę np. Mrowli lub Świlczy. I jeszcze media uczestniczą w tej szopce medialnej zainspirowanej przez pana F. Ogarnijcie się.

  • Niestety taka prawda. Podobne baseny w 1998 roku otworzono we Frysztaku i być może jak na gminne realia to było coś. Biorąc pod uwagę warunki pogodowe panujące w Polsce, to przez jaki okres będzie możliwe korzystanie z tych basenów? Przez 2 miesiące w roku? To nawet nie jest „kropla w morzu potrzeb”.
   Magistrat obiecuje, że do 2019 roku będzie basen na Matuszczaka. Trochę już ta telenowela trwa i nawet jeśli ten remont dojdzie do skutku, to i tak na okrągło będą tam zawody dla skoczków, treningi dla skoczków albo zajęcia dla dzieci.
   W Rzeszowie jest potrzeba komercyjna, kryta pływalnia. Nie dla skoczków, nie dla grup szkolnych, tylko dla zwykłego Kowalskiego, który przyjdzie i zapłaci za to żeby mógł popływać. O aquaparku zapomnijmy, bo to marzenia ściętej głowy.
   Niestety w obecnej sytuacji, parkingi pod basenami w Głogowie i Sokołowie dalej będą zapchane samochodami z rejestracją „RZ”. Wiem, bo sam zapycham 😉

Comments are closed.