Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Firma „Adal” zamontuje na ulicach Rzeszowa ozdoby świąteczne. Będą dużo skromniejsze niż w poprzednich latach. Powód? Oszczędności.

Do przetargu na dekoracje świąteczne rzeszowskich ulic zgłosiło się pięć firm. Ich oferty wyniosły od prawie 480 tysięcy do blisko 650 tysięcy zł. Miasto na iluminacje zamierzało wydać 700 tys. zł, o połowę mniej niż rok temu. 

Miasto w tym roku zamówiło tylko 103 ozdoby świąteczne, dla porównania – w 2022 roku było ich 470. Iluminacje teraz ograniczono do ścisłego centrum Rzeszowa. Powodem światełkowych cięć są m.in. wysokie rachunki za energię elektryczną i inflacja. 

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, miasto wybrało ofertę firmy „Adal”. To ona zamontuje bożonarodzeniowe ozdoby. Umowa opiewa na kwotę 479 tys. zł. Część oszczędności miasto przeznaczy na dodatkowe elementy świetlne. 

– Przewidujemy, że będzie ich jeszcze około 30. Na pewno nie wykorzystamy 700 tys. zł, zapisy umowy nie dają takiej możliwości. Dodatkowe pieniądze wydamy, ale nie będzie to 200 tys. złotych – wyjaśnia Artur Gernand.  

Za kilka dni zapadnie decyzja o tym, gdzie pojawią się jeszcze świąteczne ozdoby. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dekoracje na pewno będą na rzeszowskim Rynku. Tam, już tradycyjnie, zostanie ustawiona prawie 17-metrowa choinka, udekorowana srebrnymi, błękitnymi i turkusowymi bombkami. Gałęzie choinki będą oświetlone punktami LED – będzie ich ponad 34 tysiące.

Na głównym placu miasta pojawią się także świetlne obrotowe filiżanki z siedziskami. Ozdobione zostaną również latarnie na Rynku.

Bożonarodzeniowe dekoracje pojawią się także na deptakach: ul. 3 Maja i Kościuszki, na ul. Matejki oraz na placu Farnym. Na ul. 3 Maja ustawiona będzie ustawiona jeszcze imitacja oświetlonego igloo, przy którym staną dwie choinki.

Ozdoby rozbłysną 1 grudnia i będą świeciły do końca stycznia 2024 roku. Dostawca dekoracji będzie miał dwa tygodnie na ich ściągnięcie – do połowy lutego. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama