„Przeciwko systemowi! Przeciwko imigrantom!” – pod takimi hasłami w niedzielę (1 maja) w Rzeszowie będą protestować działacze nacjonalistycznej Młodzieży Wszechpolskiej.

Manifestacja odbędzie się na Rynku o godz. 16:00. Izabela Kołcz, rzecznik podkarpackiej Młodzieży Wszechpolskiej, poinformowała, że manifestacja jest po to organizowana, by „unieść swój głos sprzeciwu w sprawie ingerencji Unii Europejskiej w wewnętrzne kwestie naszego kraju”.

– Niestety, mimo pozornej „dobrej zmiany” Polska jest nadal obszarem ekspansji neoliberalizmu. Ostatnimi czasy narzucane przez Komisję Europejską Transatlantyckie Porozumienie w Dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) jest kolejnym ostrzem wymierzonym w suwerenność naszej ojczyzny – twierdzi Izabela Kołcz.

Wszechpolacy będą także protestować przeciwko sprowadzaniu do Polski uchodźców. Dla nacjonalistów to „następny filar zagrożenia, którego ofiarami są cywile”.

– Złudna polityka multikulturalizmu promowana przez demoliberalnych przedstawicieli Unii Europejskiej połączona z fałszywym humanitaryzmem prowadzi do cywilizacyjnej i kulturowej katastrofy – uważa Izabela Kołcz.

Nacjonaliści z Młodzieży Wszechpolskiej przekonują, że „Polska jako kraj oparty na chrześcijańskim dziedzictwie musi stać w opozycji do promowania zboczeń i dewiacji, narzucanych przez „zgniły Zachód”.

„Odejście od własnych korzeni to ucieczka przed swoją tożsamością, a wewnętrzne sprawy naszego Kraju powinny być rozpatrywane w jego obrębie bez złudnej demagogii o europejskiej solidarności!” – przekonują Wszechpolacy, którzy – jak twierdzą – poczuwają się do „obrony tradycyjnych wartości”.

Nacjonaliści kreują siebie na „przedstawicieli młodego pokolenia, dla którego tożsamość jest nieodłączną kwestią samorealizacji”.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama