Zdjęcie: Zdjęcie: Michał Mielniczuk / Podkarpacki Urząd Marszałkowski

PKP Polskie Linie Kolejowe i należące do nich Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie przekazały w piątek 1 mln zł Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. 

Pieniądze zostaną wydane na środki ochrony osobistej, które pomogą zabezpieczyć personel medyczny zaangażowany w zwalczanie COVID-19. PKP PLK twierdzi, że dzięki milionowemu wsparciu rzeszowskiego pogotowia walka z epidemią koronawirusa na Podkarpaciu będzie skuteczniejsza i bezpieczniejsza.

– Bezpieczeństwo pracy, zwłaszcza personelu medycznego to troska i odpowiedzialność nas wszystkich – mówi w cytowanym komunikacie Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych. Twierdzi, że państwowe spółki pomagają szpitalom, stacjom pogotowia ratunkowego, domom pomocy społecznej czy wreszcie własnym kooperantom.

– Nie zapominają o potrzebujących wsparcia medycznego i dotkniętych ekonomicznymi skutkami pandemii – dodaje Sasin.

Andrzej Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, mówi, że pieniądze otrzymane od Grupy Kapitałowej PKP PLK będą ogromnym wsparciem dla personelu medycznego podkarpackich placówek służby zdrowia zaangażowanych w zwalczanie COVID-19.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Kwotę przeznaczamy na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej – mówi Andrzej Kwiatkowski.

PKP PLK oraz spółki kapitałowe przeznaczą łącznie 4 mln zł na wsparcie jednostek i instytucji służby zdrowia w walce z pandemią koronawirusa. – To 4 mln zł na uzupełnienie sprzętu i aparatury służb medycznych oraz udostępnianie samochodów – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK.

W trudnym czasie epidemii PLK udostępniają 87 samochodów na potrzeby służby zdrowia. Na Podkarpaciu z 4 samochodów korzystają Wojewódzki Szpital w Krośnie, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, Zespół Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie oraz Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama