Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna prowadzony w WSIiZ zdobył II miejsce w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszy program o profilu kształcenia praktycznego. Nagroda to 1 mln zł! Komisja oceniła 261 wniosków z całej Polski.

MNiSW ogłosiło w środę wyniki konkursu w zakresie wdrażania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowych Ram Kwalifikacji. Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ zajął II miejsce spośród 13 najlepszych programów kształcenia o profilu praktycznym.

– Do konkursu zgłoszono aż 261 wniosków – 185 dla profilu ogólnoakademickiego i 76 dla profilu praktycznego. Nagrodzonych zostało 13 programów kształcenia o profilu praktycznym i 13 programów kształcenia o profilu ogólnoakademickim. Każda z nagrodzonych jednostek otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 mln zł – informuje dr Sławomir Gawroński, dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna prowadzony w WSIiZ został wyróżniony przez ministerstwo m.in. za innowacyjny program. – Zajęcia prowadzą przede wszystkim praktycy. Konstrukcja merytoryczna programu jest wypadkową wieloletnich doświadczeń i współpracy z interesariuszami zewnętrznymi oraz partnerami kierunku, jak choćby Polska Agencja Prasowa i Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. W zajęciach laboratoryjnych wykorzystywane są najnowsze techniki, takie jak: motion capture, eye-tracker, jaskinia 3D – mówi dr Maciej Ulita, prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w WSIiZ w Rzeszowie

Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ, podkreśla, że kształcenie praktyczne to priorytet i jednocześnie znak rozpoznawczy uczelni. – Sporą część zajęć prowadzą eksperci z danej dziedziny i praktycy. Odbywają się one w nowoczesnych, świetnie wyposażonych laboratoriach. Studenci mają praktyki i staże  w firmach z Polski i całego świata. Dostosowujemy ofertę dydaktyczną do potrzeb gospodarki. Dzięki temu nasi studenci są bardzo dobrze przygotowani do wejścia na rynek pracy. Cieszymy się, że ministerstwo doceniło nasze wysiłki – mówi Pasieczna.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama