10. Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Znamy najlepszych zawodników [FOTO]

Mateusz Kaczor z Radomia wygrał 10. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Wśród kobiet najszybsza była Matylda Kowal z Rzeszowa.

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Do 10. Biegu Niepodległości zapisało się ponad 1800 osób. Zawodnicy wystartowali w piątek (11 listopada) z rzeszowskiego Rynku o godz. 11:11. Uczestnicy biegu byli ubrani w koszulki biało-czerwone, towarzyszyła im 30-metrowa flaga narodowa.

Trasa 10-kilometrowego Biegu Niepodległości 2022 wiodła przez ulice: Kościuszki, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzką, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską, Jagiellońską, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena, Hetmańską i bulwary nad Wisłokiem.

Najszybciej na metę wbiegł Mateusz Kaczor z Radomia (29:44), drugie miejsce zajął Tibor Sahajda ze Słowacji (30:38), trzeci był Patryk Marszałek z Rzeszowa (30:54), w pierwszej „5” znaleźli się: Tomasz Biskupski z Kielc (31:40) i Adam Rybiński z Rzeszowa (32:21).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wśród kobiet triumfowała Matylda Kowal z Rzeszowa (36:57), w łącznej klasyfikacji była 34. O sekundę gorsza od Kowal była Paulina Tracz, także z Rzeszowa (36:57), trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Patrycja Surowiec z Czarnej (37:29).