Fot. Materiały Raz Dwa Trzy. Na zdjęciu Adam Nowak
Reklama

Z powodu problemów ze zdrowiem, Stanisław Soyka nie weźmie udziału w sobotnim, finałowym koncercie 10. edycji Rzeszów Jazz Festiwal. Ale Grażynie Łobaszewskiej będzie towarzyszył inny, wielki artysta – Adam Nowak.  

Na ostatnim koncercie 10. Rzeszów Jazz Festiwal, który odbędzie się 10 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury, wystąpi Grażyna Łobaszewska, ikona polskiej estrady, która w tym roku świętuje 50-lecie działalności scenicznej. Gościem specjalnym koncertu miał być Stanisław Soyka, wybitny polski wokalista jazzowy, wielki przyjaciel artystki. 

W środę organizatorzy, powołując się na Grażynę Łobaszewską, poinformowali, że Stanisław Soyka w koncercie jednak nie weźmie udziału. Powód? Ciężka niedyspozycja zdrowotna artysty. „Stanisławie, życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy na Ciebie niecierpliwie” – napisała w mediach społecznościowych Grażyna Łobaszewska. 

Z pomocą Łobaszewskiej przyszli zaprzyjaźnieni z nią artyści. Soykę zastąpi Adam Nowak, lider zespołu Raz Dwa Trzy. Nowak jest laureatem dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków – m.in. w kategoriach „album roku”, „piosenka roku” i „autor roku”. W 2005 roku otrzymał nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości.

Organizatorzy zapewnili, że mimo nieobecności na koncercie Stanisław Soyki, sobotni wieczór będzie niezapomniany. Koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore i udziałem Adama Nowaka rozpocznie się w sobotę o godz. 20:00 w sali widowiskowej WDK w Rzeszowie. Są jeszcze bilety. Do kupienia na stronie niezla-sztuka.pl.

10. Rzeszów Jazz Festiwal rozpoczął się 6 listopada.

Fot. Iwona Wojdowska. Na zdjęciu Grażyna Łobaszewska

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama