Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

W ciągu jednej godziny patrol z rzeszowskiej drogówki zatrzymał 10 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące i zostali ukarani wysokimi mandatami.

– Kierowcy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni, tym bardziej, że w swoich samochodach przewozili pasażerów – opisuje asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W sobotę, partol rzeszowskiej drogówki ujawnił 10 kierujących, którzy drastycznie zignorowali obowiązujące przepisy prawa drogowego. Wszyscy zostali zatrzymani do kontroli na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

– Kierujący przekroczyli prędkość od 51 do 80 km/h – informuje rzecznik Żuk. 

Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-letni kierowca volkswagena golfa, mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który jechał 130 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 3000 zł. Mandatem w takiej samej wysokości został też ukarany kierujący lawetą.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Obywatel Ukrainy jechał w tym samym miejscu 111 km/h – przekazała rzeszowska policja. Kierowcy, oprócz wysokich mandatów, stracili prawa jazdy na trzy miesiące.  Policjanci apelują do kierowców o rozsądek na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

– Nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje, ale i pasażerów, których przewozimy. Narażamy też innych uczestników ruchu drogowego – podkreślają policjanci. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama