Zdjęcie: Patrycja Mazur / Rzeszów News
Reklama

10 przypadków koronawirusa w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Zamknięto oddziały położniczo-ginekologiczny i noworodkowy.

W minioną środę (9 września) w szpitalu przy ul. Rycerskiej potwierdzono koronawirusa u pacjenta oddziału kardiologii. Jak podaje podkarpacki sanepid, testy pod kątem COVID-19 wykonano pracownikom oddziałów kardiologii i ortopedii oraz pracownikom administracji szpitala. W poniedziałek wykonano także testy pracownikom oddziału położniczo-ginekologicznego. 

– Łącznie w ognisku potwierdzono 10 pozytywnych przypadków, w tym jeden u pacjenta, 5 osób z personelu medycznego oraz u 4 pracowników administracyjnych szpitala – przekazuje Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. – Osoby ze styczności z osobą z potwierdzonym zakażeniem objęto kwarantanną. Dochodzenie epidemiologiczne w toku – dodaje.

Grzegorz Materna, dyrektor Szpitala Miejskiego, potwierdza, że w ubiegłym tygodniu rzeczywiście potwierdzono przypadki koronawirusa na oddziałach kardiologii i ortopedii. – Na tych oddziałach przyjęcia wstrzymaliśmy od piątku. Po kolejnych testach, gdy wyniki wyszły ujemne, zdecydowaliśmy się w poniedziałek na otwarcie tych dwóch oddziałów – mówi nam Materna.

Na tym dobre wiadomości się kończą, ponieważ w poniedziałek okazało się, że lekarz z oddziału położniczo-ginekologicznego ma koronawirusa. – W związku z tym wstrzymano przyjęcia na ten oddział oraz na oddział noworodkowy – przekazuje Materna.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: