10. Rzeszów Breakout Days. Duch Nalepy na koncercie Katarzyny Kowalskiej [ZDJĘCIA]

Reklama

Katarzyna Kowalska w piątek w Rzeszowie świętowała 25-lecie swojej pracy artystycznej podczas 10. edycji Rzeszów Breakout Days. 

 

Koncert na Rynku miał sporo mocno rockowych brzmień. Przeplatały je jednak piosenki o miłości i muzyczne ukłony w stronę innych artystów. 

Wśród utworów, które Katarzyna Kowalska zaśpiewała, można było usłyszeć m.in. „Spowiedź”, „Pieprz i sól”, czy „Co może przynieść nowy dzień”. Wokalistka wykonała też jedną ze znanych piosenek Breakoutów „Poszłabym za tobą”, którą w oryginale śpiewała Mira Kubasińska. Na scenie Kowalskiej towarzyszył Piotr Nalepa, syn Tadeusza Nalepy. 

Katarzyna Kowalska podczas rzeszowskiego koncertu sięgnęła także po utwór innej muzycznej legendy – „Tak, tak, to ja”, który w oryginale śpiewa Obywatel GC, czyli nieżyjący już Grzegorz Ciechowski, lider Republiki. 

Koncert Kowalskiej poprzedziły występ Piotra Nalepy, Roberta Lubery, Poli Chobot & Adama Barana, Natalii Kwiatkowskiej i Magdy Piskorczyk.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z kolei po koncercie Kowalskiej na spragnionych jeszcze większej dawki muzyki w Hotelu Bristol czekała Martyna Jakubowicz, która czarowała publiczność balladami będącymi mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. 

10. edycję Rzeszów Breakout Days zakończy w sobotę o godz. 17:00 przy pomniku Tadeusza Nalepy na ulicy 3 Maja „Gramy dla Nalepy”. Gitarzyści zagrają jeden z najsłynniejszych utworów Breakoutów – „Kiedy byłem małym chłopcem”.

Rzeszów Breakout Days upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy – “ojca polskiego bluesa”. Nalepa urodził się w 1943 r. w Zgłobniu k. Rzeszowa. W 1965 r. założył Blackout, z którym pierwsze koncerty dawał w rzeszowskich lokalach. Zespół istniał do końca 1967 r. Rok później Tadeusz Nalepa założył Breakout, z którym nagrał 10 płyt.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama